Sari la conținut
Forum Roportal
de_dimineata

Probleme de tot felul - sex, sexualitate etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

era un topicc al unui tip care se plangea ca partenera lui e imposibil de dezvirginat.... tu esti, cumva??? :D

 

 

;) nu e fata mea ma.. da sa stii ca mi-e mila de ea tinand cont cat am avut eu de tras... lasati omul sa se chinuie.. pana la urma.. VICTORY .. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut. am o problema cu prietena mea. avem o relatie destul de stabila de cateva luni si sunt implicate si sentimente. niciunul dintre noi nu ne-am inceput viata sexuala desi eu doresc acest lucru in "disperare" de pe la 15 ani, dar pana acum nici una dintre ele nu erau pregatite pt o relatie sexuala. la ea e mai diferit...nu sa gandit foarte mult la aceasta problema, am aflat ca nici nu s-a masturbat, pur si simplu ignora situatia, dar de 1 luna si ceva a ajuns la concluzia ca vrea sa ne incepem viatza sexuala doar k ii este foarte frica in momentul in care ajung la partea de jos. fac totul ca la carte, preludiu indelungat, suav, finutz, ambient romantic, tot si e foarte bine si ii place doar pur si simplu nu ma lasa sa bag mana sub chilotzei (pe lenjerie sau pantaloni nu are nici o problema, reusesc sa o stimulez). am discutat problema si desi vrea si e hotarata cand vine momentul o cuprinde frica. am incercat initial sa o sfatuiesc sa se masturbeze sa-si faca o idee dar nu prea a mers. am asteptat am discutat de multe ori problema dar in final tot la faptul ca pur si simplu nu poate controla aceasta frica ajungem. eu stiu ca daca ar vrea putin si ar incepe sa creada ca ba din contra e controlabila frica ei si sasi autoimpuna ca nu are de ce sa-i fie frica si totul va fi ok, ar putea sa scape de aceasta problema dar e destul de incapatzanata :rock:. ideea e ca incet incet simt ca avansam...dar totusi as dori niste sfaturi/idei ce-as mai putea face ca procesul sa fie mai rapid nu de alta dar deja nevoile mele fizice ajung la nivelul maxim si nu ma mai pot "Retrage" in autosatisfactie anymore :lol2: so..plz help :stars:

 

multumesc, alex

Editat de pr.Alex

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E remarcabil faptul că recunoaşte asta :stars:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e vezi aici e o chestie... ea de mult asta isi doreste si mi-a spus de nenumarate ori cat de mult ar vrea sa se trezeasca dimineatza langa mine... cred k isi cam pune increderea intr-o noapte impreuna..care va veni sper ca in curand :rock: faza cu lichiorul imi place desi doar un paharel, ea avand cva probl cu bautura in trecut (din motive de sanatate) si acum o lasa mai moale :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars:) da, asta asa e...dar pe plan verbal... ce puncte sa mai ating sa rotesc umpic punctul ei de vedere, intr-un fel sa o aduc sa aibe vointza opuneri acestei frici...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol:) da, asta asa e...dar pe plan verbal... ce puncte sa mai ating sa rotesc umpic punctul ei de vedere, intr-un fel sa o aduc sa aibe vointza opuneri acestei frici...?

Nu cred că e nevoie de mai multă putere de convingere. Dar trebuie ca ea să poată conta pe faptul că nu-i vei face rău, că lucrurile nu vor scăpa de sub control, că te vei opri dacă ea te va ruga etc.

 

Cred că există totuşi o problemă, faptul că ea vede lucrurile la modul că trebuie "să cedeze".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa ating si acel punct, faptul ca toatul e reciproc dar nu am accentuat...e o buna idee sa subliniez acest lucru. pe de alta parte si ea m-a explorat dar culmea nu vrea sa treaca mai departe de punctul de care eu nu am trecut. desi eu am cam incercat sa o fac sa continue e exact aceasi poveste. este foarte ciudat, ea nefiind o persoana timida (dar in privintza asta e), are multa experienta de viatza, multe situatii prin care a fost, multe tipuri de persoane pe cre le-a cunoscut, chiar o maturitate care o depaseste pe a multora...sincer cand am cunoscut-o puteam sa bag mana in foc ca isi incepuse viatza sexuala a looong time ago :P dar culmea, m-am inselat :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×