Sari la conținut
Forum Roportal
L64424

ce parere aveti de cei care se sinucid din dragoste? Va tentat sa faceti asa ceva? De ce oare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai, si nebuna fiind, nu te-ai sinucide?

 

Pai, in nebunia mea, daca m-as gandi s-o fac, as cere mai intai pareri pe roportal. :)

Iar daca sex-expertii m-ar convinge ca Romeo si Julietta erau niste prosti si niste idioti, as muri de ras! asa ca tot acolo as fi !!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca dragostea e "curata"deci nu da dependenta si esti intreg la cap si sanatos emotional nu vad cum sa te sinucizi ,indiferent cat de mare e durerea sau cat de adanca este rana .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, in nebunia mea, daca m-as gandi s-o fac, as cere mai intai pareri pe roportal. :)

Iar daca sex-expertii m-ar convinge ca Romeo si Julietta erau niste prosti si niste idioti, as muri de ras! asa ca tot acolo as fi !!! :)

daca vrei pareri obiective si pertinente cauta-ma pe mine....sunt sigur ca o sa te fac sa dai cu capul de realitate...plus ca in cativa ani vei avea cativa copii frumosi si un sot cu Jeep si vila in Pipera!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vrei pareri obiective si pertinente cauta-ma pe mine....sunt sigur ca o sa te fac sa dai cu capul de realitate...plus ca in cativa ani vei avea cativa copii frumosi si un sot cu Jeep si vila in Pipera!

 

OOOH, ROMEO !!! :)

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am nimic impotriva lor,stiu ei ce fac.Fiecare persoana are propria

conceptie despre viata si despre iubire si daca acestea nu pot fi luate

impreuna...Este romantic daca 2 persoane hotarasc sa se iubeasca

si sa-si traiasca iubirea dincolo de viata,ei nu incearca decat sa

gaseasca un loc mai bun,departe de oameni si de comploturile lor.

Tot ce conteaza este iubirea si atat,restul sunt doar mofturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare prostie umana sa-ti termini viata inainte de timp !!!

 

Adica eu sa dispar fara urme si el sa ramana fericit cu alta total gratuit sa-si continue viata ???

La divort sint multe proceduri, la sinucidere doar una.

 

Pe mine nu ma tenteaza moartea sub nici o forma !!! si n-as recomanda nici la dusmanii mei !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o chestie invechita si lipsita de bun simt. :cheer:

Daca vrei sa te omori, macar sa nu fie din prea mult amor neimpartasit, sa fie ca te-ai saturat de viata, ceea ce nu cred. Nimaniu nu-i pasa de sinucigasi, pe nimeni nu-l faci sa sufere, eventual pe cei care TE IUBESC, ori obiectul sinuciderii NU te iubeste daca vrei s-o mierlesti pentru el. :P

Sa ma scuze unii, dar nici cu Romeo si Julieta nu sunt de acord, pastrand proportiile de timp si loc. Puteau gasi alta solutie...STIU, STIU ERA O LICENTA... DRAMATURGICA!!! :)

Asta este. :yes:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamne fereste..ma compari pe mine cu ratatul ala sinucigas?

 

 

Ai fost mai direct decat mine, esenta era aceeasi! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×