Sari la conținut
Forum Roportal
binary

SITEM ?

Postări Recomandate

opinia mea:

idea emmei e excelenta(2 x 1gb RAM) desi cam ...costa

apoi trebuie sa ai in vedere ce vei face cu sistemul acum si in viitor

apoi in doua randuri intrebi de sursa: o data sub 2 mil ;alta data minim 2 mil???????????(eu am o sursa de 650w)..adevarata si m-a costat 4,5 mil anul trecut.

referitor la opiniile de mai sus, trebuie sa iei in calcul pretul/fiabilitatea/service-ul

idea de la care as pleca eu e UTILITATEA SISTEMULUI, adica cat trag de el...si apoi resursele financiare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sporul de performanta adus de 2 GB of RAM fata de 1GB of RAM este nesemnificativ fata de pretul pe care trebuie sa-l platesti pentru asta !"decat daca n-ai ce face mai util cu banii" ... de exemplu ai putea sa iei un Proc. mai performant sau o placa video mai performanta din diferenta, sau de ce nu un HDD la 10.000 rpm !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare corecta observatia, mereu am zis ca saltul de la 1 la 2 gb RAM nu e ...vizibil. ma gandeam insa in vederea lui vista....nu mai e mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt impatimit al jocurilor ... de fapt ma joc pe net ... si sa va zic la ce il folosesc ...

 

eu folosesc VMware cu 2 OS SP2 instalate si care le rulez simultan ... prob e ca atunci cand ruleaza simultan proc imi sta la 100% ... cu rami nu e prob ca am dat cate 200mb ram la fiecare OS in VMware... proc. ma enerveaza ca sta la 100% .. acu detin un Intel Pentium D 820 2.8GHZ + Asus P5LD2 + 1024 RAM 667...

 

 

cum am mentionat am 2 feluri de ram la care ma indrept ... cineva spune ca ram Corsair nu au

chip-uri micron D9 .. in fine nu ma pricep ce a vrut sa spuna ... asa ca va cer un sfat sa ma ajutati

ce rami ... ce ati prefera Corsair sau Kingston

ideea ar fii ca daca as achizitiona E6300 + Asus P5B + Kingston 1024 la 800MHZ sper sa scap de prob cu proc 100% ... cam asta ar fi ideea .... va multumesc

Editat de binary

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sporul de performanta adus de 2 GB of RAM fata de 1GB of RAM este nesemnificativ fata de pretul pe care trebuie sa-l platesti pentru asta !"decat daca n-ai ce face mai util cu banii" ... de exemplu ai putea sa iei un Proc. mai performant sau o placa video mai performanta din diferenta, sau de ce nu un HDD la 10.000 rpm !!!

Daca folosesti calculatorul pt. jocuri si programe tari, diferenta intre 1GB si 2GB e uriasa...Dar daca il folosesti doar pt. internet, muzica, filme, 2GB nu sunt necesari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci va rog eu mult sa ma ajutati.. din tot sufletu.. am vmware .. si am instakat fedora core 4

eu am instalat pe verlihub mai mult.. verlihub este program de hub dc++ si nu tine mai mult de 60 useri .. dar ram e liber si procesor.. si alg nu este.. am instalat de mai multe ori verlihub da nu e de la el.. am vb cu mai multe persoane si a zis ca e din vmware va rog eu mult s ama ajutati.. daca sti id meu de mees este printu_printeselor@yahoo.com ms mult si astept ajutorrr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi ... daca te pricepi la sapat ... daci draq si sapa in continuare ...

 

mai uita-te si tu pe net si vezi ce preturi sunt pe siturile romanesi si ce preturi sunt pe alea straine !!

 

P5B - in romania

 

Asus P5B - undeva in UE

 

n-am nimic impotriva sa te oftici ca arunci banii aiurea dar asta nu inseamna ca tre sa se fraiereasca toti !! :huh:

 

... sau aia care nu nu stiu ar fi bine macar sa auda !!

 

apropo tot in domeniul "prostiilor" sti ca odata cu aderarea la UE romania tre sa scoata accizele, taxele, si prostiile de impozite ce le-au bagat la electronice? ... dar mai stiai ca au gasit "inlocuitor" ? -- o taxa pe mediu ? :) ...

... ia de te mai informeaza omule ... chiar daca sti sa dai la harletz asta nu inseamna ca tre sa fi asa incuiat sa nu iti dai seama de unele lucruri ... dar daca nu vrei :) asta e "alta mancare de peste"

 

:)

 

 

Bai gheorghe, ia mai explica odata chestia aia cu ;) :focus:

 

 

Exact ce spuneam .... http://www.antena3.ro/Taxa-verde-scumpe%BA..._25374_ext.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×