Sari la conținut
Forum Roportal
binary

SITEM ?

Postări Recomandate

oricum pe placa de baza Asus P5B dau in ur de 5.4 mill am si eu resursele mele ... iar pe proc undeva la 6.8 mill ... rami la 667 is undeva la 4.5 mill cei de 800 la 6.5mill ... deci o sursa buna pana in 2mill?

Editat de binary

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum pe placa de baza Asus P5B dau in ur de 5.4 mill am si eu resursele mele ... iar pe proc undeva la 6.8 mill ... rami la 667 is undeva la 4.5 mill cei de 800 la 6.5mill ... deci o sursa buna pana in 2mill?

 

Foarte bine ca "ai sursele tale" ... :flowers: !! si cu siguranta "sursele" nu "cumpara" din magazine romanesti ... mai ales ca sunt asa ieftine !! te gandesti ca tre sa aiba si iei un profit nu ? si te mai gandesti "chiar daca scoate TVA-u tot e mai ieftin !! oricum :crazy: buna alegere 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi ... daca te pricepi la sapat ... daci draq si sapa in continuare ...

 

mai uita-te si tu pe net si vezi ce preturi sunt pe siturile romanesi si ce preturi sunt pe alea straine !!

 

P5B - in romania

 

Asus P5B - undeva in UE

 

n-am nimic impotriva sa te oftici ca arunci banii aiurea dar asta nu inseamna ca tre sa se fraiereasca toti !! :friends:

 

... sau aia care nu nu stiu ar fi bine macar sa auda !!

 

apropo tot in domeniul "prostiilor" sti ca odata cu aderarea la UE romania tre sa scoata accizele, taxele, si prostiile de impozite ce le-au bagat la electronice? ... dar mai stiai ca au gasit "inlocuitor" ? -- o taxa pe mediu ? :D ...

... ia de te mai informeaza omule ... chiar daca sti sa dai la harletz asta nu inseamna ca tre sa fi asa incuiat sa nu iti dai seama de unele lucruri ... dar daca nu vrei :) asta e "alta mancare de peste"

 

:wacko:

Bai gheorghe, ia mai explica odata chestia aia cu

si in al 2-lea rand ... sunt de proasta calitate
:o: :D

De cand si pana cand in Romania se fabrica piese de PC? Esti dus rau omule...Da rau de tot.

Editat de Master_Best

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar mai fi de preferat sa nu cumperi din romania nici un fel de piesa electronica !! mai bine rogi pe cineva sa-ti aduca de afara ... sau daca sti pe cineva care aduce piese de afara e mult mai bine !!!

 

de ce? pt. ca ... in primu rand in romania sunt mult mai scumpe ca sunt pline de accize taxe impozite s.a.m.d. si in al 2-lea rand ... sunt de proasta calitate :D

De cand si pana cand in Romania se fabrica piese de PC?

Puţină lume e capabilă să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce fac ma duc in germania sa imi cumpar componente? la vama ce fac ma taxeaza de ma rupe + daca se iveste vreo prob ... ma duc in germania dupa garatie? ... sa fim seriosi ... nu cred ca merita ...

 

 

intrebarea mea la care nu am prea primit rasp... pe dif forumuri ... daca imi cumpar Kingston DDR II 1GB PC5300 667 MHz Dual Channel Kit 2 Module 512MB Kingston ValueRAM pentru placa de baza Asus P5B si proc. Dual Core 2 E6300 voi putea sa fac OC decent sau nu? .... cineva mi-a spus ca nu pre pot decat cu RAM la 800 ... asa ca va rog sa ma ajutati cu ceva rasp. va multumesc mult ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La taxe te rupe intr-adevar.

La garantie poti obtine una internationala, astfel incat daca ai avea probleme le-ai putea rezolva loco.

...dar cum nu toti ne permitem sa cumparam componente sau sisteme de prin alte zari, sunt convinsa ca vei reusi sa-ti faci aici o configuratie decenta.

 

Depinde ce vrei sa faci cu PC-ul. Eu ti-as sugera la memoria RAM: Kingston DDR II - 2 Module 1Gb, astfel nu va trebui sa-i faci un upgrade curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da mersi ... nu pot 2gb ca nu ma tine bugetu ... si asa m-am intins ...

 

la ram ma gandeam asa ...

 

1. Kingston

 

2. Corsair

 

 

dar cum ai zis si tu o sa cumpar kingston ... e mai bine 2x512 in dual channel sau sa imi iau un slot de 1024... eventual cand o sa mai am bani mai cumpar un modul de 1024

 

apropo care sunt mai buni : 5-5-5-12 sau 4-4-4-12

Editat de binary

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×