Sari la conținut
Forum Roportal
karp

Cutremurul din SE Asiei

Este posibila o inversare a polilor magnetici ai planetei in viitorul apropiat?  

6 membri au votat

  1. 1. Este posibila o inversare a polilor magnetici ai planetei in viitorul apropiat?

    • Da
      4
    • Nu
      3
    • Nu stiu
      3


Postări Recomandate

imi pare rau nu sunt prea documentat despre polii magnetici dar iti aduc un argument pro:sunt cam acolo si de 6 zile ploua si chiar ninge noaptea!localnicii spun ca asa ceva nu sa-a mai intamplat de cand se stiu ei....ploua cel cateva ore...dar acum!!!!!!!!potop?suspectez ca are legatura!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu doar ca axa pamantului sa-a inclinat putin adica cu cativa centimerti, iar viteza de rotatie a cestuia care oricum nu era ea constanta a a crescut.. imi pare rau ca nu mai stiu sursa.. dar cred ca tot pe internet am citit asta. oricum e retegretabil ce sa-a intamplat.un holocaust in toata regula. asta imi intareste convingerea ca suntem ca niste larve neputincioase in fata naturii. si ca sa ironizez as zice ca bombele atomice sunt chestii depasite coparativ. asa ca nenea bus doteaza-ti aramata cu catraclisme. e cel mai eficient mod de a lua vieti. glumeam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×