Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua oameni buni. Asta e primul meu post aici dar este foarte posibil ca va voi stresa de acum incolo in limita timpului disponibil ;)

 

In primul rand caut un PIC pe care sa il pot programa sa comunice. Poate ca exista deja ceea ce vreau sa fac sub forma unui PIC specializat, poate nu, nu stiu, de aia intreb.

 

Cerintele sunt urmatoarele :

 

1. Trebuie sa poata comunica pe magistrala de tip serial (m-am gandit la I2C initial dar vreau ceva mai mult)

2. Pentru comunicare foloseste una sau doua linii de transmisie (varianta SDA / SCL sau Manchester)

3. Frecventa in jur de 1 Khz ar trebui sa fie acceptabila.

4. Adresare pe 16 biti. E musai :crazy:

5. Mic, poate chiar SMD.

6. Minim 4 iesiri paralele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua oameni buni. Asta e primul meu post aici dar este foarte posibil ca va voi stresa de acum incolo in limita timpului disponibil :flowers:

 

In primul rand caut un PIC pe care sa il pot programa sa comunice. Poate ca exista deja ceea ce vreau sa fac sub forma unui PIC specializat, poate nu, nu stiu, de aia intreb.

 

Cerintele sunt urmatoarele :

 

1. Trebuie sa poata comunica pe magistrala de tip serial (m-am gandit la I2C initial dar vreau ceva mai mult)

2. Pentru comunicare foloseste una sau doua linii de transmisie (varianta SDA / SCL sau Manchester)

3. Frecventa in jur de 1 Khz ar trebui sa fie acceptabila.

4. Adresare pe 16 biti. E musai :crazy:

5. Mic, poate chiar SMD.

6. Minim 4 iesiri paralele.

Vezi la link-ul asta cauta unu pe 16 biti care sa ti se potriveasca :http://www.microchip.com/stellent/idcplg?I...E&nodeId=75 Ai si datasheeturi ca sa poti sa vezi ce poate fiecare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×