Sari la conținut
Forum Roportal
Alara

Dermoabraziunea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu 4 ani am suferit de acnee, am urmat tratament si mi-a trecut, dar mi-au ramas pe fata niste cicatrici destul de urate si din cauza carora imi fac destule complexe. Medicul care m-a tratat mi-a spus ca exista o solutie pentru ca fata mea sa arate mai bine: macrodermoabraziunea, insa mi-a spus ca exista avantaje si dezavantaje, de aceea vreau sa aflu parerea celor care stiu mai multe despre aceasta procedura sau chiar au trecut prin asta.

Desi am ezitat sa iau o decizie pana acum in privinta acestor cicatrici simt ca trebuie sa fac ceva pentru ca ma simt inhibata din cauza felului cum arat si mi-e teama sa ma apropii de oameni, nu pot fi eu insami.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu incerci niste creme de albit pentru pete???le gasesti la plafar de obicei si sunt destul de eficiente.eu am avut cosuri pe spate acum un an si aveam numai urme care mi-au trecut cam dupa o luna de folosire zilnica.sunt unele creme cu lamaie (e perfecta si pentru cosuri).eu zic sa le incerci decat sa faci nu stiu ce procedura medicala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu exact cat de eficienta ar fi dermabraziunea , dar din cate am citit pe net cel mai indicat pentru urmele de acnee chiar si gropitele ar fi ceva mai mult decat abraziunea si anume peelingul cu laser care in functie de tipul de laser si de severitatea acneei sau urmelor iti vor fi necesare intre 2 si 4 sedinte.Preturile pe sedinta variaza si am impresia ca te duc cam la 500 euro pentru laserul cel mai nou pe nume cutera pearl.Exista si alte tipuri de laser poate ceva mai ieftine.Trebuie sa stai in casa cam o saptamana si cam inca doua nu poti folosi machiaj,citeste tot despre asta accesand :pelling chimic

 

ce treaba au cremele de albit pentru urmele adanci de acnee?Cremele de albit nici macar pentru petele pigmentare nu au nici un dram de succes, dar pentru craterele cauzate de acnee!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×