Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzu

Probleme si erori diverse - yahoo messeger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acum 3 zile mi-am schimbat parola de la yahoo si am primit un mesage de la yahoo cum k mi-am schimbat parola sau ceva de genu era...asa k l-am sters si incepand cu ziua urmatoare nu ma mai puteam conecta si zicea k parola nu e buna si am incerkt amandoua parole crezand k prima ink nu a fost modifikta....am intrat acolo sa imi pun data de nastere si celelalte intrebari kre le mai pun ei si la fel...zice k datele nu coincid...ma pote ajuta cineva?? deci, am pe adresa aia multe adrese kre imi tre neaparat...ma poate ajuta cineva ?? plzz...raman dator promit....

Se poate rezolva cumva cu ei prin telefon, dar o idee ar fi sa lasi naibii YM-ul si sa pui mina pe o carte de limba romana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti!spunti-mi va rog ce pot face sa schimb parola de yahoo mail implicit messenger?am dat pe my account dar imi da eroare !cam asa ceExista o problema cu acest certificat de securitate site-ului.

 

 

Certificat de securitate prezentate de catre acest site a expirat sau nu este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E exact ceea ce-ti spune. Ti-a expirat certificatul de la yahoo.. Trebuie sa-l reinoiesti. Incearca cu alt browser. Daca folosesti firefox incearca cu internet explorer, si invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut , acum o zi am dezinstalat messenger pe motiv ca mergea greu ; am incercat sa il bag la loc dar la partea de downloading se incarca cam 6 bare , il las ce il las si imi da o eroare de genu : Yahoo messenger is unable to download files needed for instalation.Please check firewall setting and retry instalation si dupa trebuie sa inchid . Firewell este off , am dat o scanare cu , Ccleaner si am reincercat , dar aceeasi eroare . Care se pricepe sau cineva care a mai patit la fel si si-a rezolvat problema sa imi zica si mie solutia sa pot instala messenger . Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care e problema...dar o solutie sigura este o reformatare sau o reinstalare a windowsului...poate e deajuns si o simpla amarata de reparare :airkiss:...

Dar s-ar putea sa fie ceva mult mai simplu...daca imi amintesc maine o sa ma interesez sa vad care e problema...

 

hai ca am aflat chiar acum...problema este ca aveai un model mai vechi de yahoo...si la astea noi cand le instalezi din cand in cand iti mai cere sa stergi toate componentele fostului yahoo....ma rog...ma exprim prost de tot cand sunt obosit :good:

 

ideea e sa stergi toate fisierele ,documentele care au legatura cu yahoo ul si apoi sa instalezi yahoo ul cel nou :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E importanta si capacitatea calculatorului tau... Placa de memorie de cat o ai?

E posibil sa fie si netul devine,ai net pe modem sau prin cablu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am niste probleme cu yahoo messenger, mai precis imi apare eroarea The application failed to initialize properly (0xc01500002), nici macar nu se deschide. Am incercat sa reinstalez programul, dar tot nu functioneaza, apare aceeasi eroare. Ce pot face, oare? Multumesc pentru amabilitate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci yahoo messul nu imi mai merge tot ce scriu saw imi scrie cineva nu imi apare ramane alb nu apare nimik se vede cand scriu daw send si akolo sus la conversatie nu se vede nimik sii am incerkat fazele cu "regsvr32 jscript.dll si regsvr32 vbscript.dll " in run dar nu merge si am dat si in regedit si am sters folderul zones dar cand daw restart este inapoi akolo se auto creaza inapoi ca si cum nu lash fii sters sii mesul tot nu merge ma poate ajuta careva:(?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezinstaleaza-l si reinstaleaza-l (dupa ce eventual ti-ai salvat/copiat arhiva de mesaje daca vrei sa le pastrezi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×