Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzu

Probleme si erori diverse - yahoo messeger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe yahoo messenger nu pot vb cu microfonul pentru ca imi spune ca nu sunt autoriozat sa intru in conferinta . Am crezut ca am filtrtate porturiile dar providerul spune ca nu. Trebuie sa ii fac vreo setare ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu problema ta,am rezolvat simplu prin dezinstal-reinstal,daca nu... reinstal placa audio,daca nu... reinstal win,daca nu... ia-ti Scaype,un msn foarte dragut si foarte capabil de a reda o voce de o calitate superioara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu - intr-adevar Scaype e mult mai bun la VOICE decat YahooMessenger, si e tot gratuit . www.scaype.com - acolo il poti gasi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aa astazi cand am vrut sa intru si eu ca tot omu pe yahoo mess ping!! ce se intampla EROARE :' Microsoft Visual C++ Runtime Error ' (si eu am crezut ca doar vrea sa ma pacale :crazy:) ii dau oca si se inchide cu totul . la-am instalat din nou la fel (apropo dc il dezinstalezi isi pirde si setarile ,id-urile ?). Un Sfat Pls :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce iti da eroarea aia, dar de dezinstalat poti sa il dezinstalezi linistit, nu isi pierde adresele de contact.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmatoarea problema :- Am doua calculatoare in retea -unul naspa pe 3 la 600 Mhz cu win 98 SE 256 ram si celalalt Bun un pe 4 la 3 Ghz cu 1.00 GB RAM placa video GeForce FX 5500 etc.Vorbesc cu cineva in australia numai pe messenger pentru ca nu stie sa folosaesca alt program.Si acum problema...si paradoxul...Pe calculatorul naspa se poate vorbi si auzi perfect si Web cam merge si pe asta bun nu.Imi tot da un mesaj ca nu am codec pentru audio compresion.Am cautat in help si am instalat si fisierul tssoft32.acm care zicea ca lipseste si

DSP Group TrueSpeech Audio Codec si nu am reusit sa ii dau de cap.Ps am instalat si dezinstalat,restart etc.Am service pacca 2 pe calc bun si xp-ul.Ce sa fac ca de citeva zile ma chinui.Va multumesc mult.

Mihai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa incerci downloadezi driverele originale ale placii de sunet de pe pagina de internet a firmei.

sau

descarca ace mega codecs 6.03 : http://www.free-codecs.com/download/ACE_Me...oDecS_Pacca.htmhttp://www.free-codecs.com/download/ACE_Mega_CoDecS_Pacca.htm

aceasta versiune, contine :

...

Features of ACE Mega CodecS Pacca 6.03 - Professional Edition :

(The first CoDec Pacca with 3GPP (Mobile Video) support!)

 

- Avid AVI Video CoDec 2.0d2

- AVImszh Video CoDec 2.2.3

- AVIzlib Video CoDec 2.2.3

- CamStudio Loss-Less video CoDec 1.0.0

- Cinepaca Video CoDec 1.10.0.26

- DSP Group TrueSpeech Audio CoDec 1.01

- Etymonix MPEG-2 I-Frame Video CoDec 1.10.00.0004

....

 

 

sau gasesti codecuri la:

 

http://www.codec-download.com/modules.php?...download&cid=13

 

poti afla mai multe detalii chiar de la yahoo, de c anume nu merge

 

http://help.yahoo.com/help/us/mesg/voice/t.../tvoice-02.html

 

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi problema am si eu.. imi zice ca nu am instalate driverele.. sa instalez Ace Mega Codecs ?? cei de la Yahoo! mi`au spus ca este preinstalat din windows..si bla bla.. dar nu a mers.. pe.sa. am XP SP2 pe un AMD Athlon XP 2000+, 256 MB RAM.. nu am treaba cu el..merge bine.. dar cu codecul am probleme.. oare va merge daca fac asa ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am instalat codecurile de aici dar tot nu a mers.. acum in calculator am o versiune mai noua de pe pagina cu codecuri.. astept sa se downloadeze Ace Mega Codecs sa vad daca merge..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×