Sari la conținut
Forum Roportal
predator

Tremurat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal'! Scuze pt subiect, cam jenant! De fiecare data cand am emotii sau ma enervez incep sa tremur si asta ma ingrijoreaza, sa nu am vreo boala nasoala! Stie cineva cauza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema asta o poti rezolva cu tehnici de respiratie. De asemenea, un sport de echipa te-ar ajuta sa dobandesti mai multa incredere in tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta am inteles, dar de ceva vreme tremur destul de tare! Stiu ca e pe fond nervos dar tremur prea tare, si nu cred ca e normal! Si ce tehnici de respiratie imi recomandati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic sa vezi ce zice, in situatii de genul asta mai bine sa nu astepti sa vezi ce se intampla. Ca pot fi boli gen Parkinson care se manifesta prin tremuraturi.

 

Tehnicile de respiratie te pot ajuta doar daca tremuraturile sunt pe baza emotiva: examene, intalniri mai deosebite, vorbit in fata mai multor persoane. Tu stii cel mai bine in ce circumstante apar aceste tremuratori. Daca cauti pe net "QI GONG" sau "TAI CHI CHUAN" poti gasi tehnici prin care sa ajungi sa-ti controlezi emotiile.

 

Dar inca o data, du-te sa vezi un medic sa te consulte. Iti urez curaj si sa stii ca nu ai de ce sa te simti jenat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact aceasta problema o am si eu,atunci cand se uita mai multe persoane la mine iar eu muncesc sau execut o anumita activitate, parca nu pot respira cateodata si tremur(in special capul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista tratamente, daca nu crezi in Qi Kung, Tai Chi, Reiki, meditatie transcendentala. Tratamente cu anxiolitice, antiepileptice si anticonvulsivante, antidepresive. Insa cel mai bine ar fi ca persoanele ce se confrunta cu acest simptom (ce tine de tulburarile neurovegetative) sa invete sa-si controleze singure emotiile, pentru ca, sincer, de cele mai multe ori aceste emotii sunt exagerate iar uneori chiar nejustificate. Invatand sa te controlezi, nu depinzi de anumite medicamente, devii increzator in propriile puteri, liber.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu sigurantza raspunsul asta il astepta de mult :doh:

 

din 2008 ca sa fiu mai precis ... bag seama ca e un virus :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca zice bine. Sunt lucruri care ii pot interesa si pe altii. (zic si io, ca mie inca nu-mi tremura nimic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu sigurantza raspunsul asta il astepta de mult :doh:

 

din 2008 ca sa fiu mai precis ... bag seama ca e un virus :suicide:

Constientizez ca este topic vechi. Raspund insa pentru cei ce se confrunta cu aceeasi problema, poate mai au si altii nevoie. :) Te supara?

Editat de Xylocaine
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×