Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Isus - intre 14 si 30 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spune-mi voi ce stiti de perioada asta . Ca nu se vorbeste nimic prin Biblie. Unii spun ca a fost prin India, altii, ca prin Romania. Sunt curioasa ce ati auzit despre asta. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-mi voi ce stiti de perioada asta . Ca nu se vorbeste nimic prin Biblie. Unii spun ca a fost prin India, altii, ca prin Romania. Sunt curioasa ce ati auzit despre asta. :crazy:

basme... atat am auzit, doar basme :D

 

nici macar d.p.d.v. istoric, perioada aia nu are acoperire ... asa ca orice supozitie ramane deschisa .

dar... influntele orientale sunt evidente in multe din mesaje :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
basme... atat am auzit, doar basme :crazy:

 

nici macar d.p.d.v. istoric, perioada aia nu are acoperire ... asa ca orice supozitie ramane deschisa .

dar... influntele orientale sunt evidente in multe din mesaje :)

Vad ca lumea asta toba de carte religioasa nu zice nimic. :D

Poate nu e asa toba...

Sau poate e un subiect sensibil. Prea sensibil... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca lumea asta toba de carte religioasa nu zice nimic. :D

Poate nu e asa toba...

Sau poate e un subiect sensibil. Prea sensibil... :-

 

Subiect, poate prea sensibil pentru a fi dezbatut... :) :flowers: :flowers: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit cite ceva despre...

sunt 2 carti....anii pierduti a lui IIsus.....si Copilaria lui IIsus......

 

multa iubire

 

 

Copilaria timpurie a lui Isus, (Luca 2.41-52)

 

Copiii ne invata multe lucruri - daca suntem dispusi sa-i auzim. Chiar despre lucruri ascunse - se pare. David a spus: "Din gura copiilor si a celor ce sug la tata, Ti-ai scos o intaritura de aparare impotriva potrivnicilor tai, ca sa astupi gura vrajmasului si omului cu dor de razbunare" (Psalmul 8.2). Isus a citat pasajul acesta in Matei 21.16 dupa ce L-au mustrat fariseii pentru ca copiii Il laudau.

 

Copiii ne invata multe lucruri - daca suntem dispusi sa-i auzim. Chiar despre lucruri ascunse - se pare. David a spus: "Din gura copiilor si a celor ce sug la t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copilaria timpurie a lui Isus, (Luca 2.41-52)

 

Copiii ne invata multe lucruri - daca suntem dispusi sa-i auzim. Chiar despre lucruri ascunse - se pare. David a spus: "Din gura copiilor si a celor ce sug la tata, Ti-ai scos o intaritura de aparare impotriva potrivnicilor tai, ca sa astupi gura vrajmasului si omului cu dor de razbunare" (Psalmul 8.2). Isus a citat pasajul acesta in Matei 21.16 dupa ce L-au mustrat fariseii pentru ca copiii Il laudau.

 

Copiii ne invata multe lucruri - daca suntem dispusi sa-i auzim. Chiar despre lucruri ascunse - se pare. David a spus: "Din gura copiilor si a celor ce sug la t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca lumea asta toba de carte religioasa nu zice nimic. :flowers:

Poate nu e asa toba...

Sau poate e un subiect sensibil. Prea sensibil... :)

apropo ... tu ce crezi ? :soc:

 

 

Copilaria timpurie a lui Isus, (Luca 2.41-52)

 

PS.Sa nu ma mai invinuiti ca am facut copy/paste, am cautat pt. dvs. si mai caut!

Cu stima,Dan-Gabriel

Gabriel, pe noi ne-ar interesa alta perioada a vietii Sale :soc:

 

mda... din India a venit in Romania... ce e drept cu ceva indieni, el a plecat, ei au ramas...

indieni apasi sau mayasi ? :swoon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×