Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

Jurnalul Raului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Jurnalul Raului

(rupt dintr-o realitate bolnava)

 

Jurnalul Raului - Partea I, unde se vorbeste: despre regasirea sinelui si adevarata natura a omului, despre fostul meu psiholog si cum i-am bagat pixul in cap, despre urmarirea Laurei, chiloteii ei de dantela si mirosul specific al virginelor, despre cum si de ce mi-am propus sa o violez, despre redusenia umana si naivitatea celor multi, despre ce este adevarul, despre discoteca, despre Sergiu si cum incerca el sa poarte centura de sigurantza in viata, despre femei in general si alte trairi voluptoase pe care le-am experimentat impreuna cu ele, despre sentimente si sentimentalisme, despre instinctele materne, despre cum s-a lasat Vasilica de scoala si s-a facut zugrav, despre minciuna si sex, despre primele mele experiente sexuale, despre self-impovement, despre muschi, fortza si aparentza fizica, despre o a doua cale si un destin absolut, despre bratul lung al legii si bastonul de cauciuc de la capatul acestuia, despre efectele benefice ale cagulei si cum e sa te simti ca un Paladin in timp ce bati oamenii in numele legii, despre justitia oarba, despre mediocritate si limitare, despre revolutie, sistem social, televizor, manipularea prostiei si miscarile de strada, despre cruzimea Dianei si eliberarea pe care mi-a oferit-o prin durere, despre cat de scarbos e sa te trezesti dimineatza, despre sclavia virtutii si onoarei, despre oamenii rai si puritatea din ochii copiilor, despre scarba si indiferenta... [+]

 

Jurnalul Raului - Partea II, unde se vorbeste: despre tigania televiziunii, regele tiganilor si monarhie in general, despre o excursie la munte cu baietii de la sala de fortza, despre cum ne-am transformat in animale si ne-am simtit minunat, despre ce simti cand bei sange, despre cum am convins un tatic sa ne lase sa-i violam ficele, despre credintza, biserica si ritualuri relativ pagane, despre armonia universala, despre sufletul lumii si cum poti sa-l atingi prin droguri, despre supunere si sclavie sociala, despre democratie si metode de imbunatatire ale ei, despre diferentza dintre fizic si intelect, despre necesitatea de a bate un politist, despre rasism si ce simti atunci cand lovesti un negru, despre iubirea platonica sau castrajul intelectual, din nou despre sex si trairi intense, despre cum am dezvirgiant-o le Laura fizic si psihic, despre Diana si parerea ei fatza de sentimentele de vinovatie, despre masochismul ascuns femeilor dominatoare si nu numai, din nou despre o a doua cale si necesitatea durerii, despre virginitate si instinctul de a-ti iubi tortionarul, despre ospitalitatea proverbiala a taranului roman si cum a ajuns Nicu in spital, despre suflet si cautarea esentei lui, despre spitale, despre cum si de ce am vrut sa incendiez o biserica, despre mila si despre oameni in general... [+]

 

Jurnalul Raului - Partea III, unde se vorbeste: despre cel care arunca ultimul piatra si lasitatea lui, despre inteleptii care vor sa scoata acea piatra, despre cum s-a maturizat Laura, despre sponsorul ei consilierul Stancioiu, despre fidelitate si inutilitatea ei, despre gelozia oamenilor slabi, despre femei si despre ce vor ele pentru a fi fericite, despre oboseala, rutina si renuntare, despre incapacitatea mea de a ramane indiferent, despre complexele de superioritate, despre cum m-am inscris in PSD si am ajuns presedintele organizatiei de tineret, despre cheful din camin si o intamplare hazlie cu studenti beti, despre investitiile in alcool si cele din cultura, despre tineretul noii democratii si perspectivele lor din viatza, despre fragilitatea vietii si cum s-a aruncat un om in fatza trenului, despre balul de absolvire si ziua razbunarii unor politehnisti, despre chiolhanul din Brasov si escaladarea balcoanelor cabanei, despre alternativele politice si geneticul unui popor barbar, despre cum m-am purtat ca un cavaler romantic, despre vanatoarea de porci a lui Nastase si cum a plans el in hohote, despre cum am lovit din interior si consilierul Stancioiu si-a pierdut aparatul genital, despre noile puteri din stat, despre incompetenta SRI, si din nou despre Laura, dragoste, Dumnezeu, droguri, eliberare si iluminare... [+]

 

 

 

Edit:

Editat adresa, deoarece poate fi interpretat ca reclama. Mai exista deja un topic pe aceeasi tema.

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy:

 

Pe ce argumente te bazezi cand afirmi asta? Ce anume nu ti-a placut?

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine sant refulari de adolescent tarziu si mediocru.

Pe prima pagina tipul scrie ceva in genu`...doar daca n-ai provocat durere nu stii ce sant sentimentele-sau asa ceva-asta ca prim` argument.

E chestia aia adolescentina..cu explorarea/gasirea eului.

N-am nimic impotriva.

Dar asta nu ma impiedica sa spun ca sant prostii.

Tu ai mai postat chestia aia cu "dreapta" din cluj nu?!

:crazy: Sfatu` meu e sa-l mai lasi pe Nietszche si pe Cioran deoparte o vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai mai postat chestia aia cu "dreapta" din cluj nu?!

:crazy: Sfatu` meu e sa-l mai lasi pe Nietszche si pe Cioran deoparte o vreme.

Da' e amuzant tipul pe alocuri.

Ce chestie cu dreapta din Cluj? Mi-e teama ca nu stiu la ce te referi.

Se scrie Nietzsche. Eh, Cioran a fost prima mea mare iubire existentialista.

 

In 28 noiembrie o sa ma duc sa revad piesa de teatru Mansarda la Paris cu vedere spre moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrie bine dar o cam ia pe aratura omu...Daca si-ar transpune talentul intr-o poezie -sa pastreze chiar si stilul- ar avea efect dublu :airkiss:. Nu stiu cat timp i a luat sa scrie asta dar nu cred ca mult ptr ca atunci cand esti dupa o noapte alba sau cand fumezi o tigara gandurile iti vin pe banda rulanta.Daca toti baietii care trag un joint ar lua un pix in mana si ar scrie ce le vine in minte am avea multe astfel de jurnale .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va dati toti cu parerea da' nu stiu cati ati scris la viata voastra altceva in afara de comentarii irelevante pe forumuri.

 

Folositi cuvinte "mari", deprinse din reviste gen FormulaAS ca: refulari, regasirea eului, mediocritate, ca si cum asa ati demonstra ca sunteti deasupra autorului.

Trist (pentru voi) nu e e ca niciodata nu veti fi; e trist ca va pasa, e trist ca dati sfaturi dintr-o pozitie din care nu sunteti calificati, ca persoane.

Editat de S.F.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×