Sari la conținut
Forum Roportal
lady_in_black

Iradierile si cancerul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand aveam vreo 3-4 ani (adica acum vreo 25 de ani), am facut cateva sedinte de iradiere ca sa-mi dispara o excrescenta in zona dorsala, undeva sub coaste.

 

In ultimii cinci ani am facut doua boli grave (una foarte rara, endocrina, si TBC), ambele vindecabile. Dar am tot citit pe internet ca cei care au fost expusi la raze in copilarie prezinta un risc crescut pentru cancer. O fi adevarat in cazul meu?

 

Ce sa fac oare? Ce controale sa imi fac si cam la ce intervale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand aveam vreo 3-4 ani (adica acum vreo 25 de ani), am facut cateva sedinte de iradiere ca sa-mi dispara o excrescenta in zona dorsala, undeva sub coaste.

 

In ultimii cinci ani am facut doua boli grave (una foarte rara, endocrina, si TBC), ambele vindecabile. Dar am tot citit pe internet ca cei care au fost expusi la raze in copilarie prezinta un risc crescut pentru cancer. O fi adevarat in cazul meu?

 

Ce sa fac oare? Ce controale sa imi fac si cam la ce intervale?

 

 

 

 

Exista un test din sange sa vada daca ai celule canceroase in corp !!! insa este foarte scump si nu cred

ca-ti prescrie nimeni pana n-au suspiciuni. Daca nu simti nimic, nu te alarma !!! Cel mai rau este cand iti induci singur o conditie bazat pe vorbe goale. Sa nu incepi sa iei medicamente !!! cumparate la negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este scump testul de sange, sunt niste markeri ,ptr san se numeste CA15.3 si la Medicover era prin vara vreo 300.000 si cel general e cam tot atat, eu il fac periodic sunt operata la san

dar nu stiu cat poti avea incredere , desi eu il fac

si prietena mea l-a facut si nu a sesizat cancerul la plamani ,desi ei spun ca, indiferent pe care il faci, daca exista ceva, undeva, testul nu iese bun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×