Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce ar face un om daca ar avea sansa sa se nasca din nou dar si-ar pastra capacitatile intelectuale de atunci cand era matur?greu de spus daca nu te afli in pielea personajului! voi ce ati face?mai multe greseli sau mai multe lucruri bune?eu cred ca as face mult mistooo......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e o tema interesanta de gandire. nu stiu daca as face multe lucruri prea deosebite cred ca as face ce as simti si as actiona ca si in viata de acum . mi sa-ar parea monoton, parca as trai o viata de 2 ori. dar oricum trebuie sa ma mai gandesc la asta. dar probabil as incerca toate tampeniile ca sa fiu sigura ca nu am trait degeaba ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, cei care cred in reincarnare pot sa dea un raspuns mai bun decat mine - eu cred ca depinde daca ar pastra sau nu anumite amintiri. Daca le-ar pastra - in mod sigur ar evolua. Daca nu, probabil ca ar fi ca si o foaie alba care asteapta sa fie scrisa.

Insa, mie nu mi-ar place asa ceva

 

Oricum, bun subiect de gandire ai ales wismaster.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie sincer nu stiu daca mi-ar placea sa ma nasc din nou si sa am asemenea capacitati intelectuale deoarece in viata fiecarui om exista niste etape importante,iar copilaria este unul dintre el..poate cel mai frumos dintre toate.De ce sa sarim peste aceasta etapa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum i-ar sta unui bebelus de cateva luni vb 3 limbi straine? Etapele "vietii a 2-a" banuiesc ca ar fi altele. Sigur nu ar mai exista copilarie, adolescenta! Mai bine ar fi sa traim vreo 2-3 sute de ani fara batraneti grele. Cred ca ar fi mai interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ar face un om daca ar avea sansa sa se nasca din nou  dar si-ar pastra capacitatile intelectuale de atunci cand era matur?

 

Si-ar rata cea mai frumoasa perioada a vietii, copilaria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×