Sari la conținut
Forum Roportal
gabrielaepurescu

Sunt distrusa!

Postări Recomandate

dupa ce am citit a 3 oara mesajul care l-ai scris am vazut ca ai o nedumerire in privinta de cum se ia hepatita.nu se i-a numai prin seringi.se poate lua prin sange si contact sexual.de asta ti-am scris de multe ori ca trebuie sa iei proba aia de singe.din cate am inteles daca o are de 2 ani inseamna ca are hepatita cronica,probabil e inactiva.daca e purtatoare activa(adica virusul e treaz) o poate transmite si la partener daca face sex neprotejat.gandestete ca nu trebuie sa infecteze si alte persoane.vestea buna este ca o data fiind virusul treaz are mari sanse cu medicamente sa scape de el.cea proasta e ca daca e treaz virusul si nu face nimic e in pericol.o data ce virusul doarme trece la starea inactiva,adica in cea mai mare parte nu poate transmite virusul partenerului.majoritatea bolnavilor de hepatita sunt inactivi,si in f putine cazuri au transmis-o partenerului.boala poti s-o ai ani in sir si poate nu scapi niciodata de ea,depinde de organism.la alti virusul s-a trezit brusc.cei bolnavi sunt tinuti sub observatie.majoritatea purtatorilor inactivi isi fac analizele la 3 sau la 6 luni.ca sa vada transaminantele.ele arata daca virusul incepe sa se trezeasca,sau doarme.majoritatea isi vaccineaza partenerii in cazul daca se trezeste brusc virusul ca sa nu-i pune in pericol.vacinul e in 3 doze.prima,a doua dupa 3 luni,si a treia dupa 6.cei vaccinati nu pot lua virusul chiar daca persoana o transmite.vaccinul in mare are valabilitate de 10 ani.

important e sa duca o viata sanatoasa.sa aibe grija sa nu manance grasimi sau prajeli.trebuie sa manance sanatos.multe lactate,fructe,legume fierte,carne usoara.o data ce va avea un regim sanatos sistemul imunitar va creste.e interzis bautura.e interzisa bautura.daca bea mult poate intra in a 2 etapa a hepatitei care e ciroza.a 3 etapa e cancerul,daca intra in ciroza nu are multe sanse.putini au intrat in ciroza.

i-a proba de sange.daca are hepatita cronica inactiva nu-ti fa griji nu o s-o pierzi.o sa se joace si cu nepotii tai cand vei fi bunica.i-a proba de sange ca sa stii ce se intampla.si cauta un centru de dezintoxicare.adu-o in legatura cu cei care s-au lasat de droguri. din pacate nu am auzit de vre un centru,dar am auzit de babes si colentina ca spitale.daca te duci fara trimitere si explici ca are hepatita si nu a facut analizele nu cred ca o sa te refuze.sper sa auzim numai de bine.daca mai faci si al 2 echo mai ia-o cu tine.numai bine :offtopic:

Editat de julia22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu iubita mea nu stie nimic Nico, dar ma tem ca s-ar narui totul. Asa este, el are multe cunostinte notari, avocati, oameni sus pusi acolo, dar a luptat de doi ani si chiar nu se poate face nimica. Dar spera cu 2007 sa se rezolve. E si el disperat sa o aiba acolo, asa nu mai trebuie sa vina el o data pe luna. Din cate stiu este un om ocupat, are restaurant de care se ocupa chiar el.Si da, am spus mai sus, are interdictie pentru ca ii exppirase viza de sedere!!! si ea totusi nu a plecat! Pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Julia esti o minune vie! Merci pentru tot! Stii la ce m-am gandit? Mi-ai scris ca nu se numai ia prin seringi! Ma gandesc ca ea a luat aceasta HB de la primul ei iubit Vali care se droga! Dar ce importanta mai are!!! ASeara, am fost la un panipat, a luat o piza, a facut cinste, asta dupa ce am venit de la eco, m-a rugat sa merg cu ea in FERENTARI de unde a scos de la amanet o camera foto( stiti de ce a amanetat-o), si ce m-a impresionat cel mai tare este ca m-a rugat sa o duc pana acasa!!! Am sunat la interfon sa vina mama sa o ia! A recunoscut ca tentatia este ffffffffffff mare si ca numai asa se poate lasa! Cu multa observatie! Si va spun ca mi-a placut! Draga de ea! Si cu ea da o lupta! Mai are sa ii dea unuia bani, dar nu l-am gasit aseara! Dar nu ma las cu una cu doua! Voi merge pana la capat! Si asta ptr ca vad ca si ea vrea! Si asta cred ca e cel mai important! Te sarut julia si pe toti cei care isi fac timp 5 minute pentru mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca mi-ai raspuns.ceva imi scapa cu interdictia aia.parca se scotea.uite vb cu un avocat cunoscut pt ca am si eu relatii sus puse.si daca aud sigur ca poate sa o stearga iti trimit un mesaj personal.am incercat dar imi spune ca nu ai activat sa primesti mesaje ori ai casuta plina.nu trebuie sa se mai intalneasca cu vali.baga-i mintile in cap,om ca niko nu mai gaseste.i-a luat si masina.eu vad care-i treaba aici cu grecii si rar gasesti un asa om.daca hb a luat-o de la vali niko e infectat?tre sa afli asta.astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca a venit cu tine la eco,nu e o idee rea sa va duceti impreuna si la celelalte.nu uita ca trebuie sa ii faci un program cu diferite preocupari.ai vazut ca totul e ok?cat despre interdictia ei nu stiu niko ce cunostinte are,dar ai gresit.se poate sterge cu un avocat bun si bani grei.chiar aseara am vorbit cu o fata care a facut acelasi lucru.sunt sigura 100%,pt ca am intrebat.daca te intereseaza chestia asta trimitemi un mesaj personal sa vb despre asta.am vazut si pozele care le ai postat.sa-ti traiasca fata.cat despre daniela imi doresc sa se lase de droguri si sa fie fericita alaturi de niko.un happy end.astept raspuns.analizele cand le faceti?daca e si ea de acord nu le amanati. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Julia cred ca nu stiu unde si ce sa caut ca imi poti trimitePM! Dar azi cand voi veni de la munca o sa increrc si mai vb! Te pup! Pentru tot!

 

ca sa poti trimite mesaje personale mai trebuie sa postezi oriunde inca 6 mesaje ca sa activezi casuta postala.ai postat 9.am avut aceasi problema si dupa ce am postat 15 mesaje pe forum, in dreapta sus langa asistentul meu a aparut "mesaje private".o data aparut imi poti trimite.eu am incercat dar nu ai activat inca casuta.

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da draga mea, numai ca nu stiu cum! Zilele astea am fost cam agitati cu analizele mele si mai nou am si eu o dilema si pana maine cand ma vede ginecologul nu mai am rabdare: si eu si sotul meu avem Rh-uri pozitive! O fi bine o fi rau?! Ajuta-ma sa dau de tine! Am incercat sa iti trimit MP dar imi spune ca am voie sa folosesc mess-ul pe acest forum!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai spus si sus ca sa se activeze casuta cu mesaje private mai trebuie sa mai postezi inca 5 mesaje.ai 10 postari pe forum(sub numele tau scrie nr de mesaje care le-ai trimis,cand te-ai conectat,la mine jos,sub fotografie scrie ca am trimis aproape 40 de mesaje postate pe forum,sa nu intelegi mesaje personale sau private),am avut si eu aceeasi problema cand m-am inscris pe forum.si am postat pe teme diferite 15 raspunsuri.atunci sa activat casuta cu mesaje private dreapta sus,unde scrie asistentul meu.dupa ce se activeaza vom putea vb prin mesaje.don"t worry be happy,bebelusul o sa fie sanatos tun.daniela ce mai face?

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×