Sari la conținut
Forum Roportal
Cornelia24

Obsesie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa ca cel mai bine ar fi sa-ti faci curaj si sa-i zici direct lui fara parinti ca poate sa zica in cele din urma ca ti-ai luat parinti drept avocati, si totodata sa se simta si inferior ca a fost al doilea care a aflat, el care era primul ranit el trebuia sa fie si primul care afla.Si cand ii zici joaca si tu rolul de victima, explica-i ca ai facut-o un pic din razbunare pt el si un pic ca erai foarte ranita si acel obsedat te-a mirosit si el s-a bagat in viata ta ca un intrus. Sau daca crezi ca nu tine ii zici direct sunt vinovata recunosc acum tu judeci ce e mai bine!Bafta!

Si in legatura cu obsedatul spune-i ca ar fi bine sa nu se mai intalneasca cu actualul tau ca i-ai spus si este foarte nervos acum pe el... :yes:

Un punct de vedere cu-adevărat feminin.

Subterfugii, manipulare, duplicitate şi bluff (cacealma) :)

Şi vă mai pl

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai devreme sau mai tarziu, adevarul va iesi la iveala ... e de preferat sa stie inainte de a decide sa va cununati, pentru a evita sa ajungi proaspat divortata.

in viata din pacate, cam platim pentru toate minciunile rostite sau adevarurile ascunse .

 

Si pentru adevarurile rostite si minciunile ascunse. :tease:

Nu ca am plati noi, dar unii chiar platesc! :frusty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu viitorul sot. E de preferat acum, decat mai tarziu. Ce te faci daca intr-o seara sotul tau nu mai lucreaza si ooops! noaptea primesti telefoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in aceeasi situatie.

Nu vrea sa imi lase viata si linistea-n pace.

E ca o umbra: plec din oras, vine dupa mine, il dau afara, sta in fata usii jumatate din zi pana il reprimesc.

Imi face rau si stie dar cred ca nu se poate opri.

Mi-e jena de vecini, imi vine sa ma mut din blocu-n care stau.

Am ajuns sa-mi fie mila de mine......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cele mai multe ori e bine sa tai raul din radacini..deja situatia a durat prea mult si faptul ca tu accepti sa vorbesti cu obsedatu...un cuvant e de ajuns ca el sa inteleaga altceva..el isi imagineaza ce nu e si va continua pana cand tu vei zice stop definitiv..spune i cat mai reprede iubitului tau si daca e barbat va trebui sa rezolve situatia..trebuie neaparat sa i spui...sincreitatea e totul intr o relatie altfel isi va pierde increderea in tine si se va gandi ca daca l ai mintit o data cuiine stie de cate ori l ai mai mintit sau il vei mai minti..explica i si va intelege cu siguranta..daca nu intelege nu te merita..dar eu cred ca va aprecia sinceritatea..si asa ve ti scapa de probleme si implicit de obsedat..succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crede-ma ma tot gandesc cum sa fac sa-i spun...insa stiu ca daca va afla (cunoscandu-l pe prietenul meu), sigur nu imi va ierta aceasta greseala. Poate totusi se va calma si ma va lasa in pace. Are momente si momente....de multe ori imi promite ca nu imi mai face rau si ca nu ma mai cauta...il tin in jur de 3 saptamani dupa care daca se imbata iar incepe. Azinoapte de exemplu m-a tinut la telefon 3 ore, mi-a fost frica sa nu-i raspund....stiam ca el stie ca prietenul meu lucreaza...mi-e frica sa nu cumva sa-l sune....am preferat sa-i ascult jignirile si am stat la telefon pana a adormit. Cred ca este nebun. Sunt terorizata de frica!!!

Du-te si da-i omului ce isi doreste altfel devine grav.Omul a facut o fixatie cu tine si nu poate scapa.Cel mai bine e sa mergi la el pe ascuns si il calmezi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint mascul - ( nu feroc :o: ) -insa cu ceva experienta :P

Sfatul meu e de fapt o intrebare : Cum sa iti incepi o casnicie cu un asemenea potential de belea lasat la dospit ?

Trebuie sa ai o discutie doar tu si logodnicul tau - nu uita, intr-o casnicie teoria zice ca puteti si trebuie sa impartiti toate belelele...

Daca acum nu e in stare sa inteleaga si sa te creada, dupa aia va fi si mai rau

Si daca as fi tu - as vrea sa stiu unde stau cu mai mult decit sa ma pacalesc ca totul e in regula DEOCAMDATA

Du-te si spune-i - nu mai amina

 

:yawn:

 

:flowers:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×