Sari la conținut
Forum Roportal
predator

Oboseala permanenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oboseala poate aparea din sute de motive.Nu ai dat nici un detaliu,daca ai facut analize daca ai facut niste controale medicale.

Niste cauze des intalnite sunt lipsa de fier,de calciu,magneziu,probleme cu ficatul,etc etc etc :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conteaza foarte mult alimentatia, mancanca fructe, ciocolata :(

si spaghetele am auzit ca te fac mai fericit si iti dau energie, umbla la hormonul fericirii :doh:

consuma multe alimente bogate in vitamina B, suc de lamaie sau portocale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am in ultima vreme senzatia asta de oboseala permanenta,si habar nu am de ce.Cert este ca e chestie si de metabolism,felul in care te hranesti,felul in care iti programezi timpul.Sunt mai multi factori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a manca tot felul, puneti-va si intrebarea daca dormiti suficient si corect. Reduceti consumul de excitante: cafea, ceai, cola, etc In ceea ce priveste mancarea trebuie sa mancati variat, daca nu stii ce sa manci cel mai bine iti faci la inceputul saptamanii o lista cu ce sa manci in fiecare zi si sa te tii de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De vreo cateva luni am tot felul de simptome ciudate: vro 2 zile ma doare capul, apoi o zi cu greata si ameteli, in alte zile am spasme musculare si furnicaturi, palpitatii, urechi infundate.

La investigatiile medicale(interne/cardio/endo/neuro) totul a iesit ok, medicii punand totul pe seama stresului, desi singurul factor de stres ar fi starea proasta.

Doar calciul ionic sub limite - 3.6 . Am luat tot felul de suplimente inclusiv intravenos si l-am urcat pana la 3,9 dar starea mea n-as putea zice ca s-a imbunatatit.

Ma trezesc foarte obosit, mereu imi vine sa dorm dar nu reusesc sa adorm. Noaptea ma trezesc frecvent mai ales spre dimineata.

Am incercat ceaiuri, vitamine, reflexoterapie...dar se pare ca n-a functionat nimic.

Vreo sugestie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De vreo cateva luni am tot felul de simptome ciudate: vro 2 zile ma doare capul, apoi o zi cu greata si ameteli, in alte zile am spasme musculare si furnicaturi, palpitatii, urechi infundate.

La investigatiile medicale(interne/cardio/endo/neuro) totul a iesit ok, medicii punand totul pe seama stresului, desi singurul factor de stres ar fi starea proasta.

Doar calciul ionic sub limite - 3.6 . Am luat tot felul de suplimente inclusiv intravenos si l-am urcat pana la 3,9 dar starea mea n-as putea zice ca s-a imbunatatit.

Ma trezesc foarte obosit, mereu imi vine sa dorm dar nu reusesc sa adorm. Noaptea ma trezesc frecvent mai ales spre dimineata.

Am incercat ceaiuri, vitamine, reflexoterapie...dar se pare ca n-a functionat nimic.

Vreo sugestie?

Nu cumva esti deprimat? Depresia da astfel de simptome.

Daca nu, poate ar fi bine sa mergi la un homeopat. Ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De vreo cateva luni am tot felul de simptome ciudate: vro 2 zile ma doare capul, apoi o zi cu greata si ameteli, in alte zile am spasme musculare si furnicaturi, palpitatii, urechi infundate.

La investigatiile medicale(interne/cardio/endo/neuro) totul a iesit ok, medicii punand totul pe seama stresului, desi singurul factor de stres ar fi starea proasta.

Doar calciul ionic sub limite - 3.6 . Am luat tot felul de suplimente inclusiv intravenos si l-am urcat pana la 3,9 dar starea mea n-as putea zice ca s-a imbunatatit.

Ma trezesc foarte obosit, mereu imi vine sa dorm dar nu reusesc sa adorm. Noaptea ma trezesc frecvent mai ales spre dimineata.

Am incercat ceaiuri, vitamine, reflexoterapie...dar se pare ca n-a functionat nimic.

Vreo sugestie?

gaseste o ocupatie ce necesita munca fizica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×