Sari la conținut
Forum Roportal
ddanaxx

Am mare nevoie de ajutor!

Postări Recomandate

Ce-ar fi sa traiesti pur si simplu? Eu asta ma straduiesc sa fac, uneori imi iese, alteori nu...da perseverez. Prostii, nesimtitii si ignorantii nu fac niciodata atacuri de panica, asa ca macar consoleaza-te cu gandul ca nu faci parte din categoriile astea :( Si..mai incearca cu rugaciunile. Mergi la un preot cu care sa poti dicuta, stai la slujbe, eu tocmai am fost la biserica si am stat la slujba pentru prima data in ultimii cred ca mai bine de 10 ani. E tare bine si nu te mai simti singur, Dumnezeu chiar ne iubeste pe toti :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Constanta.....Multumesc mult.

Pfoaii de mine! Nu exista cabinete specializate de psihoterapie in C-ta si nici in orasele mari din apropiere. Nu exista nicio clinica in Constanta care sa aiba si psihologie? Este unica ta sansa. Asta doar in cazul in care nu vrei sa vii in Bucuresti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Constanta este o psihoterapeuta specializata in psihoterapie psihanalitica pe nume Bucur Cristina(avizat) si mai sunt aflati sub superavizare:

-Amza Silvita(hipnoza clinica si terapie eriksoniana)

-Barbaros Tatiana(idem)

-Bezem Ana-Maria(idem)

-Blacioti Vioeta(idem)

-Burghisan Laura Elena(idem) etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am zis ca-s cei mai buni,poate o fi cine stie?:swoon: vroiam sa vada ca sunt in constanta.

Poti sa-mi dai niste nume din Iasi?

 

Multumec anticipat! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

J. Santion, lucreaza la Policlina II. E posibil sa nu poti iesi singura din starea asta, insa un pas important e faptul ca o constientizezi, e clar ca toate intamplarile nefericite impreuna cu esescurile suferit ti-au schimbat imaginea de sine; si eu am trecut prin asa ceva, si e groaznic; insa cred ca ar trebui sa incerci sa iesi singura din casa, du-te sa te plimbi , incearca sa privesti mai atent in jurul tau, incearca sa faci lucruri simple , care insa odata realizate iti vor aduce satisfactie, gandeste-te la tine la calitati la defecte, incearca sa te accepti asa cum esti, incearca sa te implici in ceva , o activitate. Totul depinde de tine, trebuie sa iti doresti dar si sa incerci sa faci ceva, altfel nu cred ca te poate ajuta cineva. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Misu intra pe www.psihoterapie.ro si gasesti acolo lista cu psihoterapeutii avizati.

Fratele meu numai pentru Iasi am dat de o lista extrem de lunga.

Habar n-am la cine sa ma duc.

Ce fac? Ma duc la nimereala?

 

:ph34r:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×