Sari la conținut
Forum Roportal
Black CAT

Operatorul nostru "preferat" de telefonie fixa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca e locul cel mai potrivit, dar eu sunt complet trista si nemultumita de serviciile Romtelecom.

Uite, acum ce mi sa-a intamplat - desi am platit factura pe luna decembrie in data de 8.12, factura fiind scadenta in 24.12, in acelasi plic cu factura deja achitata mi-a venit si o somatie de plata - asa, ca un fel de urari de Sarbatori fericite! cu penalitati calculate si etc.

 

Ma intreb- chiar se mai poate asa ceva??? Totusi, o baza de date actualizata, ceva informatii, minuni, figuri?! Asa ca, renunt definitiv la serviciile de "calitate" ale lor.

 

Mai sunt si altii cu plangeri la adresa lor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va pot spune ce ni sa-a intamplat noua acum vreo 4 ani, daca nu ma insel... ne-a venit factura 5 milioane... noi care nu vorbim niciodata prea mult la fix... am depus plangere, sa-au facut cercetari ca in final sa aflam ca pe numarul nostru vorbise un angajat de-al lor, doua nopti la rand, cu tipele de la telefonul erotic... si in cele din urma, tot noi am fost mustruluiti ca nu ne-am pus parola (fapt care sa-a intamplat imediat dupa incident)... de parca era de datoria noastra sa ne protejam numarul de telefon de astfel de "specimene"... ma intreb cum de au nesimtirea sa anunte ca majoreaza tarifele cand ei nu sunt in stare sa ofere minimul necesar de servicii... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai copii, da' la voi nu e cablu de la RCS/RDS?

 

 

Asta ma gandeam si eu........................nu are nimeni cablu de la RDS - acum oferim si telefonie fixa ::): ::): ::): ::):

 

Eu mai mult din aceasta cauza vreau sa imi bag acasa si net de la RDS, la un abonament de net am si o linie gratuita de telefonie cu minute incluse :dee

 

Tarifele sunt mai mici(cel putin cu 25%), .................totul merge struna :arrow:

 

 

 

Sa va povestesc ce patesc eu acum la Romtelecom: Eu inca ma conectez la net prin dial-up, si am cerut factura detaliata, pe factura imi apare timp de o ora, din 30 in 30 sec apelare a numarului, desi eu stateam o ora intreaga nedeconectata ...............bineinteles ca tarifarea pentru cele 30 sec se face ca pentru un minut, deci intr-o ora eu plateam de cel putin 2 ori mai mult.

M-am dus la ei,...., m-am certat de la secretara la director, nici o rezolvare.......mi sa-a spus sa trec pe centrala digitala, am trecut si pe centrala digitala.............aceeasi problema :twisted: , apoi mi sa-a spus sa trec pe international, am facut si lucrul acesta, reziltatul.........factura de luna trecuta este exact la fel........................................ :x :) :). Ba mai mult luna asta mi-a aparut un numar de telefon, apelat intr-o noapte de 23 ori, numar cu care m-am dus iar la director si mi-a spus ca nu este alocat.............nu este al nimanui,...............

TRAGETI VOI CONCLUZIILE :? :?

 

Acum i-am lasat in pace, deja am obosit sa ma mai cert cu dobitocul (directorul pe Ploiesti).........astept cu nerabdare sa imi bag fibra de la RDS si voi lasa telefonul fix doar sa fiu sunata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa ai net de la Romtelecom, mai bine sufli tu in fire... pe langa faptul ca e destul de slab, te fura cat pot ei de mult... la inceput, si noi am avut net de la ei... dupa o saptamana ne-am hotarat sa schimbam... si asa am ajuns la Astral... sincer, nu stiam ca RDS ofera si telefonie fixa... iar ideea nu e rea... :dee :dee :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×