Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Nastase i-a facut un cadou lui Basescu

Postări Recomandate

Zicala nu e pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste, sa-a aplicat ca o manusa in cazul liderului PSD Adrian Nastase. Sigur fiind pe viitorul sau de cinci ani ca presedinte al Romaniei, premierul a avut grija ca in Bugetul de Stat pe 2005 sa aloce o halca insemnata de bani pentru ca activitatea sa sa curga lin. Astfel, Administratia Prezidentiala beneficiaza in 2005 de 154 de miliarde de lei, aproximativ 4 milioane de euro, din care o suma importanta este pusa la dispozitia sefului statului pentru cazurile sociale. In plus, presedintelui i sa-a pregatit o resedinta ultra-moderna la Snagov, dotata cu ultimul tip de Mercedes. Prin comparatie, dupa cum ne-a precizat administratorul institutiei prezidentiale din perioada 1996-2000, George Huiu, bugetul Palatului Cotroceni in 1997 a fost de doar 12 miliarde de lei. (B. PAUN)

 

Sursa Ziua

 

::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin comparatie, dupa cum ne-a precizat administratorul institutiei prezidentiale din perioada 1996-2000, George Huiu, bugetul Palatului Cotroceni in 1997 a fost de doar 12 miliarde de lei. (B. PAUN)

 

Sursa Ziua 

 

::):

Daca pui la socoteala si inflatia din acesti ani vei ajunge la o suma nu tocmai modica. Aceeasi sursa nu ne comunica de exemplu cat a fost bugetul institutiei prezidentiale in anul 1998.

Nu ne facem probleme in legatura cu cadoul lui Nastase pentru ca presedintele Basescu,asa cum a promis in campania electorala, va lupta impotriva coruptiei si necinstei oriunde sa-ar afla ele. Asa ca nu cred ca se va lasa corupt de fostul lui adversar si ca va face economii la banuti si se va plimba cu Loganul national. Nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca nu cred ca se va lasa corupt de fostul lui adversar si ca va face economii la banuti si se va plimba cu Loganul national. Nu-i asa?

 

Mi-e greu sa cred... multi dintre voi il percep pe Basescu ca fiind salvatorul Romaniei... el va aboli saracia in Romania... va inselati... probabil ca va misca ceva, la o adica si Iliescu a reusit sa incheie tratativele cu UE, dar sa nu va imaginati ca dupa 5 ani vor merge cainii cu covrigi in coada, ca n-o sa fie asa... lupta in Parlament va fi atat de acerba incat sa-ar putea sa uite de ce a fost ales... pe de alta parte, sunt sigura ca va profita din plin de bugetul "facut cadou" de Nastase... iar de Logan, haideti sa fim seriosi... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-e greu sa cred... multi dintre voi il percep pe Basescu ca fiind salvatorul Romaniei... el va aboli saracia in Romania... va inselati... probabil ca va misca ceva, la o adica si Iliescu a reusit sa incheie tratativele cu UE, dar sa nu va imaginati ca dupa 5 ani vor merge cainii cu covrigi in coada, ca n-o sa fie asa... lupta in Parlament va fi atat de acerba incat sa-ar putea sa uite de ce a fost ales... pe de alta parte, sunt sigura ca va profita din plin de bugetul "facut cadou" de Nastase... iar de Logan, haideti sa fim seriosi...  :)  :)  :)

 

Imi pare rau ca nu ai inteles sensul ironic al afirmatiilor mele.Ia-le "cum grano salis" si nu "tale quale". Ar fi pacat ca acum in prag de sarbatori sa nu mai gasim un ragaz si pentru gluma? Nu crezi?

:dee :dee :dee Smile! Sarbatori Fericite cu Romantic FM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca... nu m-am prins ca e o ironie... vezi, de-aia sunt uneori zambaretii folositori.. :) :) :)

PS: Ai dreptate, adevarul nu se spune cuvant cu cuvant.. :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×