Sari la conținut
Forum Roportal
angelica_covase

Circ televizat

Postări Recomandate

... doar doua cuvinte: circ adevarat! ...

 

 

... o adevarat lupta pentru "ciolan" ...

... in aceste conditii chiar se preconizeaza alegeri anticipate ... e trist ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Mariuschm are dreptate!Am asistat la un adevarat circ...la o batjocura...care,mie personal,mi-a lasat un gust amar! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce va mira.? Faptul ca PSD a castigat presedintia ambelor camere sau modul in care a facut-o?

La ambele ipoteze raspunsurile sunt foarte simple: prin aritmetica parlamentara.

Manevra de ultim moment a coalitiei a fost o incercare naiva de a masca esecul multrambitatului succes in alegerile parlamentare.

Daca la chestiune atat de simpla nu a fost in stare sa coaguleze o majoritate favorabila ce ne facem cu guvernul care va trebui prezentat pana la 31 decembrie cum a promis presedintele Basescu.

In ce priveste modalitatea de vot ea fost una care sa-a folosit in toate legislaturile anterioare inclusiv in aceea in care au fost alesi presedinti la camere Ion Diaconescu si Petre Roman. Asa ca nimic nou sub soare. Astea sunt regulile si asa cum iara a spus presedintele Basescu trebuie sa inveti sa si pierzi.

In politica morala este o notiune relativa ,lupta este dura, care pe care ,pentru ca miza este intr-adevar mare.MARELE OS cu cat mai multa carnita pe el.

In ce priveste posibilitatea alegerilor anticipate nu as miza prea mult pe ea

datorita acelorasi parlamentari din ambele tabere care odata alesi nu cred ca le-ar surade perspectiva posibilitatii de a nu mai fi alesi .

Asa ca 'circuri' din aceste vor mai fi spre deliciul plebei.

"Pane et Circensis"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce va mira.? Faptul ca PSD a castigat presedintia ambelor camere sau modul in care a facut-o?

La ambele ipoteze raspunsurile sunt foarte simple: prin aritmetica parlamentara.

daca esti mediocru asa vezi cum sa-a votat in parlament :)

hai sa-ti aduc aminte niste fapte.

cu doua zile inainte de turu doi Vadim il facea cu ou si otet pe nastase in ziarul lui, cerandu-i presedintelui de atunci iliescu sa se lepede de el.

tot cu cateva zile inainte Vadim a strigat ca au fost alegeri fraudate ceea ce sustine si acum.

Dupa turul doi Vadim primeste de la Iliescu cea mai mare distinctie din romania si fratele lui "distinctia" de general...

Vadim a trebuit sa plateasca aceste distinctii :)

acum declara ca sa-ar putea sa sustina guvernul aliantei... a dracului politica asta... parca-sa eu la gradinita cand mai primeam o prajitura de la tata si tineam mai mult cu el :)

 

Manevra de ultim moment a coalitiei a fost o incercare naiva de a masca esecul multrambitatului succes in alegerile parlamentare. 

Daca la chestiune atat de simpla nu a fost in stare sa coaguleze o majoritate favorabila ce ne facem cu guvernul care va trebui prezentat pana la 31 decembrie cum a promis presedintele Basescu.

In ce priveste modalitatea de vot ea fost una care sa-a folosit in toate legislaturile anterioare inclusiv in aceea in care au fost alesi presedinti la camere Ion Diaconescu si Petre Roman.  Asa ca nimic nou sub soare. Astea sunt regulile si asa cum iara a spus presedintele Basescu trebuie sa inveti sa si pierzi.

 

"Manevra de ultim moment a coalitiei" sa-a vrut o schimbare ceea ce au spus si-n campanie. Adica daca lucrurile au fost facute prost timp de 15 ani trebuie sa ramanem cu ele?? As vrea sa-mi definesti si mie termenul de "secret".

Pe alta ordine de idei, iesirea din parlament a fost un fiasco total dar eu zic ca necesar.

In politica morala este o notiune relativa ,lupta este dura, care pe care ,pentru ca miza este intr-adevar mare.MARELE OS  cu cat mai multa carnita pe el. 

In ce priveste posibilitatea alegerilor anticipate nu as miza prea mult pe ea

datorita acelorasi parlamentari din ambele tabere care odata alesi nu cred ca le-ar surade perspectiva posibilitatii de a nu mai fi  alesi .

Asa ca 'circuri' din aceste vor mai fi spre deliciul plebei.

"Pane et Circensis"

cred ca n-o sa mai depinda ce vor parlamentarii :))

alegeri anticipate se tin si daca guvernul isi da demisia.

Si da, ai dreptate (politica marelui os). In situatia actuala daca schimbam locurile nici psd-ului nu i-ar conveni un asemenea parlament. Vrem nu vrem alegerile anticipate si mai sanatoase decat cearta asta nesfarsita indiferent cine se lupta pentru os. Altfel alianta risca sa fie crucificata in max 2 ani de zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca esti mediocru asa vezi cum sa-a votat in parlament :)

 

Nu ti-am spus pana acum ca ai fi troglodit dupa aspectul avatarului pe care ti-la-ai ales. care din pacate reflecta pe deplin "personalitatea" ta de om al cavernelor care se exprima dupa cum si arata. Discursul tau are izul de ciorapi neschimbati cu saptamanile ai activistilor de partid din epoca de trista amintire. Pe vremea aceea era o vorba "vorbeste mult si prost ca un presedinte de C.A.pe".. Constat cu mahnire ca acei oameni erau nevinovati comparativ cu ineptiile pe care tot incerci sa ni le prezinti ca panseuri de o profunzime care nu depaseste negreata de sub ungiile tale. Si cu asta basta.Nu am sa te mai bag in seama de acum inainte. Nu meriti. Dialogand cu tine ar insemna ca m-as cobori la un nivel inacceptabil pentru mine. Ar fi ca si cum as arunca margaritare inaintea porcilor cum spune un dicton latin pe care tare mult m-as mira daca ai auzit de el. Cauta-ti alti interlocutori capabili sa-ti citeasca naivitatile izvorate din abisul gandirii tale fruste debitate pe post de analiza politica.

Adio si n-am cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar incepeti??? Am crezut ca odaca cu incheierea alegerilor o sa va calmati si voi... nu ma provocati, ca ma apuc sa modific mesajele.... regula e simpla.. fara injurii aduse forumistilor!!!-ul va rog.... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×