Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

pai in primul rand pentru a face performanta trebuie sa faci 2 ore de antrenament zilnic,adika sa incerci sa alergi 2 ore,sa faci scari intr-un picior cand pe unul cand pe celalalt si sa consumi miere dimineata pe stomacul gol.

 

si eu sunt la atletism nu de foarte mult timp dar imi place.

tu ce tehnici ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa nu mai deschid alt topic o sa mai pun o intrebare aici!

De ce la orice generic,reclame,poze etc cand vine vorba de sport apare in prin plan ba o pista de atletism ba un atlet in loc sa apara un teren de fotbal sau un fotbalist ca doar 95% din stirile din sport sunt despre acest sport!!!???

 

...pai poate pentru ca inceputurile sportului se leaga de Atena, ori in competitiile Olimpice pe atunci nu se practica fotbalul

..si apoi e mai estetic un atlet ca un forbalist :P

 

si uite ca se mai organizeaza competitii si pe la noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu alerg zilnic de la 5:30 am la 6:30 am,de vreo 3-4 ani.Am un prieten cu care ma intalnesc in fiecare dimineata intr-un parc si alergam impreuna.Chiar si iarna pe intuneric la -10 grade alergam.De vreo doi ani nici nu mai practic alt sport :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fn! fn! asa........

 

si eu am inceput sa alerg de vreo cateva luni dar nu prea regulat.......sambata am participat la cross(bv)...faza judeteana....am esti pe 11 :stars: ...dar avand in vedere k nu m-am pregatit prea mult e bine si asa....data viitoare voi fi mai rapid :) .....imi puteti da niste sfaturi cum asa putea sa-mi imbunatatesc performantele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...pai poate pentru ca inceputurile sportului se leaga de Atena, ori in competitiile Olimpice pe atunci nu se practica fotbalul

..si apoi e mai estetic un atlet ca un forbalist :dance4:

 

si uite ca se mai organizeaza competitii si pe la noi

Da si eu cred ca asta este motivul...

oricum stiu ca se mai organizeaza si competitii nationale...doar particip la toate :P ...ma rog astea mai importante internationalele romaniei ,campionatele nationale, crosuri,grand-prix-uri etc...

poti chiar sa arunci un ochi pe site-ul federatiei romane de atletism . :)

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai mah...mah ajutati si pe mine???

Pai cel mai indicat ar fi sa te duci la un club de atletism unde te poti pregati cu un antrenor serios...daca vrei sa iti zic mai mult trebuie sa dai mai multe detalii!!

aaa si sa imi spui daca se poate si ce varsta ai!

si din cate stiu eu in Brasov(ca parca de acolo esti) sunt 2 cluburi active:LPS Brasov si CSM Brasov

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cel mai indicat ar fi sa te duci la un club de atletism unde te poti pregati cu un antrenor serios...daca vrei sa iti zic mai mult trebuie sa dai mai multe detalii!!

aaa si sa imi spui daca se poate si ce varsta ai!

si din cate stiu eu in Brasov(ca parca de acolo esti) sunt 2 cluburi active:LPS Brasov si CSM Brasov

 

salut.........am 17 ani rezistenta mare la efort(mai fac alergari de distante relativ mari pt cineva care nu alearga pt performanta...dar alerg incet)nu am timp sa ma duc la vre-un club pt k nu am timp ...deja merg la o sala de forta si mai am si cv cursuri de germana + scoala....toata ziua o am ocupata............alte detalii ...pai nus ce sa mai zic.....zi-mi ce sa-ti mai zic k eu nu stiu exact ce trebuie....cred k sunt o combinatie intre ectomorf,endomorf si mezomorf

Editat de stf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×