Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Pretul gazelor creste iar in 2007

Postări Recomandate

Pretul gazelor naturale va creste din nou de la 1 aprilie 2007, conform unui calendar de majorare agreat intre Romania si Comisia Europeana, dar pe care Guvernul refuza sa si-l asume public, au declarat pentru NewsIn, surse oficiale. Potrivit surselor citate, daca in 2006 pretul gazelor naturale pentru populatie a crescut cu putin peste 30%, in 2007 majorarea de tarife, care se va face in mai multe transe, nu va fi mai mare de 15%.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh. Stiam asta deja. Toate ca toate, dar vine iarna acu si nu vad bine pretul gigacaloriei... De fapt, cred ca nu-l veti vedea voi bine, ca eu am centrala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici faci o mare greseala. pentru cei ce folosesc gazele doar la gatit cresterea e de cca 3% . la cei ce au centrale...s-au fript....din pacate

o centrala merge tot cu gaz si merge cam non-stop pe timp de iarna. asa ca atentie!...

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cica trebuie sa ne aliniem la preturile UE ! stiti ca la noi gazul e mai scump decat in UE ?!? si nu inteleg la ce trebuie sa ne mai aliniem in cazul asta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: ;) :tease:

 

asa si ce poate sa faca romanu de rand !? sa sufere, sa munceasca in UE ca si "sclav" sau sa fie "sclav" in tara lui !?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×