Sari la conținut
Forum Roportal
Bismarck

Probleme cu un DVD Writer ASUS DRW-1608P

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai incercat si varianta sa-l lasi singur pe Primary sau Secondary IDE ~ asta cam are probleme cu şefia !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am si eu o problema cu drw-1608p ! mi-l vede ca cd-rom ... nu citeste dvd-uri nici in win nici cand trebuie sa booteze! aveti idee ce as putea sa fac ? mentionez ca am reinstalat win dar tot degeaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! am si eu o problema cu drw-1608p ! mi-l vede ca cd-rom ... nu citeste dvd-uri nici in win nici cand trebuie sa booteze! aveti idee ce as putea sa fac ? mentionez ca am reinstalat win dar tot degeaba!

 

1. Verifica daca nu exista drivere specifice pentru el.

2. Verifica daca nu exista un firmware mai nou pentru el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am firmware-ul cel mai nou ... nu stiu cum pot sa pun unul mai vechi pt ca atunci cand incerc imi spune ca il am deja pe ultimul si nu ma lasa sa-l instalez pe asta vechi !

 

LE: deci driver-ul si firmware-ul este la zi ... ce pot sa fac sa-l recunoasca ca nu mai am idei! :P

Editat de Ghostman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai interesul sa-l pui pe cel vechi, dar in general aplicatiile au parametrii care permit sa faci update chiar daca e mai vechi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am tinut o petrecere .La un moment dat un invitat mi-a dat un cd cu mp3-uri sa le copiez in calculator.Dupa ce a copiat cateva melodii,a dat o eroare si sistemul s-a "gripat" putin,pe moment nu mai vroia sa scoata nici cd-ul afara.Dupa un restart am reusit sa scot cd-ul.Azi insa a aparut problema:cand introduc in unitate un cd,merge fara nicio problema,daca introduc insa un dvd,nu se intampla absolut nimic,nu vede pur si simplu ca as fi introdus ceva.Repet,cd-urile merg fara nicio problema.Mentionez ca unitatea este un Asus DRW-1608P.Cineva are vreo rezolvare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×