Sari la conținut
Forum Roportal
SpectraWave

Cum pot sa am o fata fresh

Postări Recomandate

fara urme de oboseala , piele galbuie , prea slinoasa prea uscata ? :crazy:

Antai spune-ne ce esti..?

Fata... baiat..? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fara urme de oboseala , piele galbuie , prea slinoasa prea uscata ? :D

 

 

Draga SPECTRA,

din proprie experienta iti vorbesc.

ma trezesc la ora 6 dimineata pentru a merge la serviciu,ajung la ora 20.00 acasa pentru ca mai am si doua facultati.am inceput asa sa-ti dai seama ce cearcane ar fi trebui sa am,ce oboseala si ce ten distrus..

deci nu am nimik din ce ti-am spus,pentru ca de cateva luni folosesc numai creme si uleiuri 100%naturale.

Toate aceste se combat cu o crema,un ulei Fresh(chiar asa se numeste) si o alta crema pentru ten sensibil.bineinteles,la cateva zile o baie in cada la care adaug 20 picaturi dintr-un ulei relax pentru a dormi ca "un puisor" si pentru a ma trezi Fresh...

sunt dependenta de ele.Acestea previn ridurile,inlatura cearcanele in 30 minute de la aplicare si desumfla pleoapele.Ti le recomand,numai ca firma are singura reprezentanta si depozit pe toata tara numai in Craiova,nefiind romanesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fara urme de oboseala , piele galbuie , prea slinoasa prea uscata ? :D

demachiere zilnic, o data pe saptamana curatare fata cu o masca abraziva si una hranitoare, crema zilnic specifica tipului tau de ten (gras, mixt sau uscat) si o alimentatie sanatoasa :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
demachiere zilnic, o data pe saptamana curatare fata cu o masca abraziva si una hranitoare, crema zilnic specifica tipului tau de ten (gras, mixt sau uscat) si o alimentatie sanatoasa :jester:

 

 

 

E baiat si se macheaza ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E baiat si se macheaza ????

Demachierea este un procedeu de curatare a fetei. Nu e musai sa fii si machiat-a.

Cum ziceam, fata intra in contact direct cu aerul, nu e protejata de haine, de exemplu si are nevoie de curatare.

 

Fa o incercare: nu te machia ziua si seara, cand ajungi acasa, ia un servetel demachiant si ai sa ramai surprinsa cat praf va sterge de pe fata ta. Tot acel praf necuratat formeaza puncte negre. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e baiat soro!

o sa ramana oglinda surprinsa de fata LUI

Si ce daca e baiat :jester:

 

N-ai vazut baieti care sa fie mai ceva ca noi, femeile :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Demachierea este un procedeu de curatare a fetei.

Fa o incercare: nu te machia ziua si seara, cand ajungi acasa, ia un servetel demachiant si ai sa ramai surprinsa cat praf va sterge de pe fata ta. Tot acel praf necuratat formeaza puncte negre. :jester:

 

 

 

De obicei NU ma machiez !!! Doar antisoare pun pe fata dimineata. Are un miros asa de placut de proaspat !! Inca sint zile foarte calde la noi, 35*C au fost si azi, ardea bluza aia subtire pe mine cand am traversat curtea/parcarea unde am votat la orele prinzului.

 

Cand ajung acasa intru direct in baie, tot ce am pe mine merge la spalat sau curatat, iar eu sub apa.

Cateodata ma dau si cu demachiant Neutrogena, dar nu zilnic. Iar cand lucrez in gradina si sint prafuita, precis nu ma joc cu solutii, doar cu apa si sapun din abundenta.

 

Punctele negre ies cu ceara de pe fata cand ma epileaza la cosmetica cu ceara de albine, raman doar cele de pe nas daca sint cateva !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×