Sari la conținut
Forum Roportal
SanmariS

Greseli gramaticale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:pee Multumesc stimabile! Insa chiar vreau sa aflu raspunsul la intrebarea mea :roll: pentru ca mi-a "sarit in ochi" aceasta greseala. Am citit chiar de cateva ori inainte sa dau replica...nu de alta dar sa fiu sigura ca nu mai "ofensez" pe nimeni cu aciditatea mea.  :cat:

[snapbacca]24753[/snapbacca]

 

Si pe mine m-ar interesa raspunsul la intrebarea asta. :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara, in timp ce inchideam usa blocului, am citit pe usa urmatorul inscris:

"Usa se inchide obligat dupa ora 21. Cei ce o deschide sa-o inchida." Jur ca exact asa era... Cred ca e buna de trimis la Academia Catavencu, din ciclul "Administratorul se intoarce". Sa mai mentionez faptul ca e un bloc de pensionari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

::roll:: pensionari ziceai? e clar... pune tu un batran obisnuit, nu unul norocos, scolit, sa-ti scrie o fraza.... sa vezi ce iese :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai adevarul e ca au mai fost niste anunturi asemantoare dar le-am uitat, asta a fost proaspat. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa am vazut si eu in vara la un magazin: "AVEM SIDIURI" ::roll::, sau faza aia cu ouale la tarabe: "AVEM OO"... galatenii nu se sfiesc deloc sa o foloseasca :cat:

Editat de dj_hestia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: "poate nu am in spatele meu o activitate profesionala foarte mare, dar cred ca, prin ce am demonstrat la sectorul 5, faptul ca i-am capacitat pe cetatenii sectorului 5, batandu-ma, pe de o parte, cu echipa domnului primar general de atunci, Basescu, si cu o parte din echipa PSD, care am avut o serie de probleme cu ei si care au vrut sa ma elimine .. in ultimii cinci ani este anormal sa mergem cu masinile si cu transportul in comun care mergem" Vanghelie reloaded :blinca:

 

............si asta cica vrea sa ajunga primar general............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cica vrea sa iasa primar... insa nu ma indoiesc ca va primi multe voturi... deh, e bun gospodar... :blinca: :blinca: :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot din seria "scara blocului":

 

NU ARUNCA-TI GUNOAIE PE TOBUGAN !

 

CINE ESTE RESTANTIER SA VINA URGENT SASI PLATEASCA LA ZII CHELTUELILE

 

NU MAI FACE-TI MIZERIE IN LIFT ! NOI TOT CURATAM !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×