Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
SpectraWave

Cum pot face sa respir aerul in tot plamanul

Rate this topic

Recommended Posts

de obicei folosesc 1/2 sau mai putin din capacitatea plamanului.... si respir foarte repede , lucru care imi produce insomnii si stari de stres si de oboseala

ar fi dragut sa ma ajutati :D

Spectra dar care e cauza?nu poti respira mai adanc sau cum?Majoritatea avem o respiratie suferciala nu folosim intreaga capacitate a plamanului.Da niste amanunte. :D

tu iti "educi" respiratia; fa un efort, tragi mai mult aer in plamani, e obositor si te cam ia cu ameteala ( cel putin eu asa patesc) ; dar faci de mai multe ori pe zi asa si o sa te obisnuiesti

eu respir super prost,am luat pastile pt oxigenarea creierului, niste porcarii; am dureri de cap, simt ca ma sufoc si tot nu fac ceva ca sa respir mai bine...

si mergi prin parc dimineata, aer curat, dc ai noroc gasesti si cate un la... tufisar :(

Tu,nu cumva ai probleme urinare sau cu tiroida?

Iti sugerez ceai de ciubotica cucului si coada calului in amestec cu nelipsita lingurita de bitter suedez,dizolvata in ceai!

De asemenea,fa bai de sezut cu coada calului!

Daca urinezi cu greutate sau insuficient,ia un litru de vin natural si fierbe-l cu musetel.

Din aceasta fiertura,bea un pahar plin dimineata si unul,seara.

Intr-o saptamina,doua...esti vindecata! :doh:

am avut deviatie de sept, m-am operat :( da tot respir cam aiurea si ma doare nasu cam des, mai ales la frig ; nu stiu de ce tot respir greu, dar problemele despre care vorbesti tu , nu le am :( oricum merci pt sfaturi :o: