Sari la conținut
Forum Roportal
angeldeni

ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt impreuna cu un baiat de 1 an ...el nu este roman iar religia lui este catolica...mai bine spus a parintilor lui pt ca el mi-a marturisit ca nu crede in Dumnezeu si in nici o religie....la inceput eram putin suparata ca el era catolic iar eu crestina...acum as fi multumita daca ar crede macar in religia catolica

daca cineva ma poate sfatui cum sa fac...cum sa-l ajut pt ca nu vreau sa ma despart de el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt impreuna cu un baiat de 1 an ...el nu este roman iar religia lui este catolica...mai bine spus a parintilor lui pt ca el mi-a marturisit ca nu crede in Dumnezeu si in nici o religie....la inceput eram putin suparata ca el era catolic iar eu crestina...acum as fi multumita daca ar crede macar in religia catolica

daca cineva ma poate sfatui cum sa fac...cum sa-l ajut pt ca nu vreau sa ma despart de el

 

Daca va iubiti si vreti sa aveti o viata fericita, Dumnezeu va va binecuvanta oricum! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt impreuna cu un baiat de 1 an ...el nu este roman iar religia lui este catolica...mai bine spus a parintilor lui pt ca el mi-a marturisit ca nu crede in Dumnezeu si in nici o religie....la inceput eram putin suparata ca el era catolic iar eu crestina...acum as fi multumita daca ar crede macar in religia catolica

daca cineva ma poate sfatui cum sa fac...cum sa-l ajut pt ca nu vreau sa ma despart de el

puiu :P ...catolic=crestin...diferentele sunt doar de doctrina si atat.

faptul ca el nu crede insa e o alta problema.fa ce iti spune tie inima,si Dzeu... :roll:

Editat de AnnaCondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot concepe ca mai exista asfel de mentalitati in ziua de azi. Importanta este corectitudinea interioara, sinceritatea omului nu credinta in ceva imaginar. Pentru multi Dumnezeu reprezinta un puinct de sprijin (virtual) in momentele grele, dar eu prefer sa imi mentin verticalitatea in viata avind anumite visuri sau idealuri, poate o persoana speciala, nu pur si simplu sa cred in materia inconjuratoare. Daca va iubiti va doresc multa sanatate impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa te desparti de el ca nu este de aceeasi religie sau ca nu crede in ce vor altii? daca va iubiti nu conteaza nici religia, nici credinta..tu pt asta il iubesti pt religie?wtf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greu de dat sfaturi! Numai Dumnezeu si voi doi stiti cum stau treburile acolo.

Oricum, judecand la rece treaba, cred ca va va fi foarte greu.Si trebuie luate in calcul doua posibilitati:

1. Daca tu esti credincioasa pana in strafunduri lui Dumnezeu, si nu vei face compromisuri, exista posibilitatea sa-l aduci si pe el pe aceeasi cale spirituala pe care mergi si tu. Si asta e bine.

2. A doua posibilitate, este aceea ca tu sa cedezi pas cu pas in fata compromisului. Si in final, fara sa-ti dai seama, sa ajungi ca si el, atee. Asta nu-i de acceptat.

Oricum, iubirea poate sa dizolve orice bariere intre oameni. Singura idee e ca tu sa ramai ferm ancorata in credinta in Dumnezeu. :blink:

Nu stiu daca m-am facut inteles...? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu vrei sa te desparti de el ca nu este de aceeasi religie sau ca nu crede in ce vor altii? daca va iubiti nu conteaza nici religia, nici credinta..tu pt asta il iubesti pt religie?wtf

nu il iubesc pentru religie dar pentru mine religia este foarte importanta pe cand pentru el nu exista deloc:(si chestia asta ma doare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu il iubesc pentru religie dar pentru mine religia este foarte importanta pe cand pentru el nu exista deloc:(si chestia asta ma doare

 

ar trebui sa ii respecti credinta si faptul ca pt el religia nu inseamna nimic nu ar trebui sa aiba vreo influenta in relatia ta, pt ca atata timp cat va iubiti religia,ce zic altii, etc nu ar trebui sa insemne nici macar 1%...dc sa te doara ca nu il intereseaza religia? daca nu poti sa intelegi,treci peste fara sa te mai chinui pt ca fiecare vede lucrurile din proprie perspectiva.....ia spre exemplu un musulman cu un crestin, cand se intalnesc si incep sa discute pe termeni religiosi unde se ajunge? de cele mai multe ori la violenta sau la un mic kamikaze, in loc sa invete sa se respecte unul pe altu si implicit credinta fiecaruia ei se ataca tot mai vertiginos....cunosc multi oameni care sunt credinciosi si se duc la biserica si nu sunt de acord nici macar 1% cu ei ,dar asta nu este un motiv sa nu ma inteleg bine cu ei sau sa vorbesc civilizat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunteti siguri ca mantuirea nu vi-e indiferenta? mie da! fiti liberi, lasati naibii religia, daca sunteti destinati sa ajungeti la religie, veti ajunge, altfel doar pierdeti timp pretios din viata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu il iubesc pentru religie dar pentru mine religia este foarte importanta pe cand pentru el nu exista deloc:(si chestia asta ma doare

si cu timpul durerea se va accentua ... insa roaga-te la Bunul sa-i lumineze si lui viata ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×