Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Windows 2003

Postări Recomandate

:lol2: Credeţi că este un sistem de operare care poate fi destinat cu succes utilizatorilor medii?

 

Eu unul l-am instalat. Prima surpriză: n-avea drivere pentru placa de sunet. Apoi, Direct3D este disabled by default. N-are temele vizuale din XP. Nu poţi crea useri noi. Si multe altele. Am gasit un transformation pack spre norocul meu, altfel schimbam inapoi in XP.

 

Voi ce experiente ati avut cu sistemul asta de operare? Eu rulez pe un Pentium 2 @ 350, cu 128 rami. Nu mă aşteptam să meargă excepţional, şi spre surprinderea mea, merge acceptabil, doar cu puţin mai greu ca XP.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Switched back to XP. Cu 2003 n-am reusit sa scot un uptime mai lung de 2 zile, in timp ce in XP, right now, am 5 zile la activ and still going. Si am reinstalat pentru ca, in timp ce ascultam muzica, a "picat" sunetul brusc, fata posibilitate de recuperare. Ar fi fost necesar un restart, ceea ce n-aveam chef.

 

Poate au fost altii mai norocosi ca mine cu SO asta. Anyone?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Windows 2003 - crap

Mai stabil Windows 2000. Este instalat Win 2000 cu SP4 la mine la facultate si e "forjat" zilnic. Se tine bine jucaria :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×