Sari la conținut
Forum Roportal
DARKANGEL

Real isi revine!

Postări Recomandate

In opinia mea,la Real sunt prea multe vedete pe metru patrat! De aceea si rezultatele proaste din ultimul an! Nu exista ambitie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar isi revine. Ca boxerul din pumni.Ultima isprava : 0-1 pe Santiago Bernabeu , cu un gol la care fundasii centrali erau plecati dupa tigari iar portarul a fost executat fara prea multe ifose intr-o faza in care era simplu spectator.Halal sa-i fie.Halal sa LE fie. Poate ca atunci cand vor renunta la galactici ,cum spune Alpad,si vor veni cu picioarele pe pamant ,vor fi in stare sa se apropie de fotbalul practicat de Barcelona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa un meci nu inseamna ca a revenit !pote ca e un inceput dar trebui schimbate multe la real

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place Real Madrid. Asta (probabil) pentru ca am o afinitate crescuta fata de Manchester United (ma gandesc la van Nistelrooy si Soljscaaer)... :roll:

Si cum neseriosul de Beccaham pleca... eu ramasei cu sechele.

 

Plus ca prea au tot ce vor... Cu cata neseriozitate mi-au invins favoritii si i-au invins si pe cei de la Bayer Levercausen in finala aceea frumoasa de la UEFA Champions League... Eu chiar m-am saturat de ei. Si nu vreau sa-i mai vad.

 

Asadar ma bucur cand sunt invinsi. Iar cand castiga... sper ca isi vor rata scopul data viitoare. Dar, pentru ca vorbim totusi de cei mai buni jucatori ai lumii la un loc (nu toti, din fericire!), acest lucru nu prea se intampla...

Editat de monique

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat dispret pentru o echipa care se apropie de perfectiune.

E si normal ca nu au avut ambitie.

Cheiros nici nu avea stofa de antrenor, si nici nu stiu de ce a fost adus sa antreneze.

La fiecare meci statea picior peste picior si facea vesnica schimbare Guti -> Solari si Morientes -> Ronaldo.

Acel om nu avea ce sa caute acolo.

Nu stiu de ce a fost concediat del Bosque dupa ce a adus numai glorie clubului.

Un lucru este cert...de la plecarea lui del Bosque si pana la venirea lui V. Luxemburgo jucatorii pierdusera ceva: ambitia, si ambitia este lucrul care leaga toti jucatorii unei echipe..daca toti sunt motivati si doresc sa castige atunci chiar o vor face.

Cand au vazut ca setot afunda in propriul lor cosmar, ca pierdeau etapa de etapa atat acasa pe Bernabeu cat si in deplasare sa-au gandit ca totul este pierdut si nu mai are rost sa lupte. Si precum bine stiti, ca un jucator poate avea o tehnica impecabila, poate face spectacol...dar daca moralul e lapamant atunci el este un caz pierdut.

Si ce-a facut V. Luxemburgo ma intrebati ? Rezultatele vorbesc de la sine...de cand a venit Luxemburgo la echipa Realul castiga meci de meci (singurul esec e in cupa Spaniei , dar acolo e de discutat pentru ca a jucat cu multi tineri si oricum cupa nu e o prioritate pentru ei). Dar de la cupa incolo Realul n-a pierdut nici un meci.

Si ce daca are multe vedete ? Isi permite...este un club de prestigiu, un club de care auzi in toate colturile lumii.

Multi dispretuiesc Realul...si ma intreb de ce...sa fie oare pentru faptul ca au 9 titluri de Champions League si nenumarate cupe si trofee de campionat ?

Eu unul nu sunt fan de-al Realului...dar mie imi place sa ma uit la o partida de fotbal de calitate. Si in ziua asta daca vrei sa oferi spectacol trebuie sa invarti si banul pe degete.

Nu vreau sa-mi stric retina cu Divizia A. Pentru ca acolo nu e fotbal ! Acolo sunt 22 de jucatori care alearga dupa minge. Acolo e MIUTA! E ...labareala (scuzati limbajul)

 

Asa ca ciocu' mic!

 

 

 

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti face griji ca oricum ia Barca campionatul, pentru ca in Spania e cea mai buna echipa.

Pe de alta parte oricum cea mai buna echipa din lume e Manchester Unitet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barca nu ia campionatul pentru ca deja e in declin...a pierdut acasa cu Athletico, si multi jucatori si-au iesit din forma si sunt epuizati pentru simplul fapt ca Reichardt n-are jucatori de rezerva...mai toti fiind accidentati.

Vei vedea ca pana spre sfarsitul lui martie, Barca o sa piarda si mai mult teren.

 

Cat despre Manchester UTD. e o echipa cu traditie pe care o respect si apreciez.

 

Salutari

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad si eu faptele dar stii cum e.....speranta moare ultima. Bine problema e ca moare si ea! :dee

Eu am incredere in Rijcaaard si in oamenii lui ca isi vor reveni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca, fotbalul pe cat e de frumos pe atat este de imprevizibil.

(ex: castigatorii Champions League de anul trecut, de fapt NU castigatorii, ci FINALISTII )

 

Cine se astepta ca finala sa se joace intre AS Monaco si FC Porto ?

Ca sa nu mai vorbim de Deportivo care, tot anul trecut le-a tras o lectie de fotbal Milanului dupa ce au pierdut pe San Siro cu 4-0. (eu unul m-am bucurat pentru ca urasc de moarte echipele italiene)

:8):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×