Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

De fapt ce se urmareste cu mesajele acestea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar am facut o intelegere cu YAHOO si AOL si am cazut de acord ca ptr fiecare persoana care primeste acest mesaj sa primim 5 centi in schimb.

 

 

 

Ce e asta?

E posibila chestia cu AOL si Yahoo?

Fii serios :crazy:)

Trebuie sa stai doar o secunda sa te gandesti sa iti dai seama ca e cea mai mare prostie spusa de vreun retard.

 

...toate-s vrajeli !

Nu chiar. Mai sunt si unele adevarate, exemplu: "sunt plcitisit... nu ma vrea nimeni :think: " =)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah... tocmai am mai mai primit un mesaj tampit:

 

trimite acest mesaj tuturor din lista ta inclusiv mie si apoi apasa Ctrl+D si iti va aparea numele persoanei iubite pe monitor la status...............e pe bune.............e tare faza... chiar mi`a aparut d 3 ori acelashi nume...super tareee

Doamneeeeeeee cat de penal =))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu l-am primit exact acum ! :crazy:

 

curiosii mor repede..

 

+ mai usor ca ne :think: Emma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Pe dracu'...

:imao: Asta ma asteapta pe mine daca-mi activez messengerul? :lol2:

Pass...

Depinde de calitatea userilor din lista ta. :lol2:

 

Le poti atrage atentia ca mass-urile te deranjeaza si daca au ceva bun simt, vor evita sa te sacaie. In caz contrar... exista si optiunea Ignore, desi e o metoda putin cam drastica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de calitatea userilor din lista ta. :imao:

 

Le poti atrage atentia ca mass-urile te deranjeaza si daca au ceva bun simt, vor evita sa te sacaie. In caz contrar... exista si optiunea Ignore, desi e o metoda putin cam drastica.

depinde si ce tembeli ai in lista ..uite ca io nu primesc.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, numele meu este Ionut,

 

Deci te rog trimite acest mesaj tuturor persoanelor

din lista si ajuta-ne!

 

Da-l mai departe te rugam

HAIDETI SA AJUTAM, ITI IA MAI PUTIN DE 60 SECUNDE.

 

Cine are inima il da mai departe,

 

Banuiesc ca acesta e un FWD.

 

Mailurile care contin genul asta de mesaje nu sunt decat generatoare de SPAM.

Deci te rog trimite acest mesaj tuturor persoanelor

Trimitand tuturor celor din lista, se cumuleaza un numar de adrese de mail, ei retrimitand la randul lor s.a.m.d. Astfel sunt colectate mailuri-le, iar unele companii ce se ocupa cu publicitatea te / ii vor intoxica cu mailuri publicitare si nu numai. E doar un exemplu.

 

Eu zic sa le atrageti atentia celor ce va trimit astfel de mailuri sa renunte la asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..............(11/3/2006 1:33:12 PM): Yahoo se inchide pe 17 noiembrie 2006! Ei doresc sa se descotoroseasca de Messenger-ul gratuit. O groaza de oameni au fost deja stersi. Click dreapta pe grupul tau de prieteni din lista de Messenger (acolo unde scrie Friends 0/23) si click Send Instant Message to all group si trimite acest mesaj tuturor. Fiecare persoana care va primi mesajul, va avea o semnatura si nu va fi sters! Nelsondj 26: de presedintele Yahoo Jay Rusell... aici este presedintele Jay Rusell: imi pare rau sa va anuntz ca Yahoo a ajuns la maximum de nr. de persoane. Dak vrei sa pastrezi contul tau gratis trimite mesajul acesta la totzi din lista ta. In acest mod vom shti care sunt folosite si care nu, le vom sterge...

 

Cred ca nu odata ati primit mesaje de genul acesta. Exclud din start validitatea continutului, nici nu se pune problema. Dilema mea este insa, oare care este scopul lor? Pt. ce au fost raspandite? Cine le-a compus? Eu nu gasesc nici o explicatie. :doh:

 

Se urmareste testarea naivitatii... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×