Sari la conținut
Forum Roportal
adi_alina

Cancer de stomac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce analize tb facute si la ce doctori tb mers pt diagnosticarea cancerului de stomac?

sau ce anume ne-ar putea da de banuit k ar fi vb despre asa ceva?

 

va rog din suflet sa-mi rasp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce analize tb facute si la ce doctori tb mers pt diagnosticarea cancerului de stomac?

sau ce anume ne-ar putea da de banuit k ar fi vb despre asa ceva?

 

va rog din suflet sa-mi rasp...

 

 

 

Niste dureri teribile iti da de inteles ca ai ceva in burta ce nu poti digera !!! si hemoragie in unele cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce analize tb facute si la ce doctori tb mers pt diagnosticarea cancerului de stomac?

sau ce anume ne-ar putea da de banuit k ar fi vb despre asa ceva?

 

va rog din suflet sa-mi rasp...

In general,ptr afectiuni in sfera digestiva se merge la internisti sau gastro-enterologi.Dar intrebarea ta nu poate primi un raspuns clar,fara sa precizezi cateva simpome care,eventual ,au aparut si te ingrijoreaza,oricum ,un raspuns clar iti poate da doar un medic din specialitatile amintite,dupa consultatie +analize

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In general,ptr afectiuni in sfera digestiva se merge la internisti sau gastro-enterologi.Dar intrebarea ta nu poate primi un raspuns clar,fara sa precizezi cateva simpome care,eventual ,au aparut si te ingrijoreaza,oricum ,un raspuns clar iti poate da doar un medic din specialitatile amintite,dupa consultatie +analize

 

este vb despre mama mea kre a fost diagnosticata de curand cu helicobacter pylori - o bacterie a stomacului despre kre se stie k este responsabila de aparitia ulcerului si, mai grav, a cancerului... este o bacterie intalnita f des (si va dati seama k nu toata lumea face cancer la stomac), dar ea s-a speriat f tare si vreau sa o linistesc, facandu-i analizele necesare sau mergand la medicul indicat...

 

simptomele pe kre le are sunt greata permanenta de 2 luni si scadere ponderala de 10kg in 2 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este vb despre mama mea kre a fost diagnosticata de curand cu helicobacter pylori - o bacterie a stomacului despre kre se stie k este responsabila de aparitia ulcerului si, mai grav, a cancerului... este o bacterie intalnita f des (si va dati seama k nu toata lumea face cancer la stomac), dar ea s-a speriat f tare si vreau sa o linistesc, facandu-i analizele necesare sau mergand la medicul indicat...

 

simptomele pe kre le are sunt greata permanenta de 2 luni si scadere ponderala de 10kg in 2 luni.

 

De vreme ce are dg. nu cred ca mai are de ce sa se teama chiar asa .Se poate face tratam. cu o combinatie de 3 medic.,pe care ,avand in vedere dg. cred ca le'a si primit,nu?Iar ,riscul de a face cc.,exista la oricine, cu sau fara H.Pylori,deci sa nu se mai gandeasca la "drobul de sare"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lea,

ce terapii naturiste impotriva cancerului stii?

si care ar fi cauzele cancerului......

multumesc anticipat....

 

Cand spui terapie impotriva cc.,inseamna ca afectiunea deja exista si nu cred ca prin terapie naturista se obtine vindecarea ,ci doar ca tratam.paliativ(adica doar amelioreaza)cat despre cauze,daca ar fi doar 2-3,am sti exact de ce sa ne ferim.Stress,alimentatie,mai exact excesele alimentare,alcoolul,tutunul,noxe de tot felul,mai ales,daca actioneaza repetat pe niste leziuni preexistente la niv.mucoasei digestive...ereditatea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e normal sa nu crezi...ca doar stiinta e exacta...(si daca ar exista si contrariul....pina stiinta nu spune ...da tu nu crezi....)interesant mod de a vindeca.......atunci unde mai e frumusetea vietii?...daca suntem doar corp......ne bazam pe el......

te-ai intrebat vreodata de ce unii se vindeca si unii nu?...sigur imi vei raspunde....pentru ca a depins de faptul ca boala e benigna nu maligna.....ca a fost depistata la timp....etc.....

cita frumusete si cite boli ar putea fi vindecate daca oamenii nu ar fi atit de orgoliosi ......

multa iubire

iubirea sa te calauzeasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e normal sa nu crezi...ca doar stiinta e exacta...(si daca ar exista si contrariul....pina stiinta nu spune ...da tu nu crezi....)interesant mod de a vindeca.......atunci unde mai e frumusetea vietii?...daca suntem doar corp......ne bazam pe el......

te-ai intrebat vreodata de ce unii se vindeca si unii nu?...sigur imi vei raspunde....pentru ca a depins de faptul ca boala e benigna nu maligna.....ca a fost depistata la timp....etc.....

cita frumusete si cite boli ar putea fi vindecate daca oamenii nu ar fi atit de orgoliosi ......

multa iubire

iubirea sa te calauzeasca

 

Din pacate ,in esenta ,despre asta e vorba,mai ales in cazul bolilor-ne lovim de realitate si cred ,intr'adevar ca doar metodele strict medicale pot aduce vindecare sau ameliorare,in orice stadiu ar fi boala.Orice alte metode,mai mult sau mai putin empirice pot fi chiar daunatoare,iar acum vorbim de ceva cat se poate de concret:cancerul-si nu prea e loc de visare in astfel de situatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate ,in esenta ,despre asta e vorba,mai ales in cazul bolilor-ne lovim de realitate si cred ,intr'adevar ca doar metodele strict medicale pot aduce vindecare sau ameliorare,in orice stadiu ar fi boala.Orice alte metode,mai mult sau mai putin empirice pot fi chiar daunatoare,iar acum vorbim de ceva cat se poate de concret:cancerul-si nu prea e loc de visare in astfel de situatii.

Daca ai fi mai informata ai intelege ca cele trei terapii conventionale....nu dau rezultate ....ba din contra mai mult distrug......as putea sa iti fac o intreag descriere...dar te las pe tine sa ai multumirea descoperirii.....

iti dau insa indicii.......uita-te la nutritie......si la plante.....(din punct de vedere stiintific- ca tot te mindresti atit cu el- fi sceptica dar lasa o poarta ca sa poti sa descoperi)ca un mic sfat.....nu neaparat ce ai fost invatata e si valabil (sunt multe in joc pe care tu nu le iei in calcul dar le perpetuezi)

multa iubire in descoperire.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×