Sari la conținut
Forum Roportal
vlad672003

Estetica dentara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Estetica Dentara

Care este procedeul de albire a dintilor?

Primul pas este amprentarea ambelor arcade dentare . Apoi in laboratorul de tehnica dentara se fac 2 gutiere de albire din material special care se muleaza perfect pe dintii pacientului . In cabinet se face periaj dentar profesional si detartraj si pacientul primeste instructiuni de folosire a gutierelor impreuna cu un gel de albire special .

Gutierele se aplica pe dinti timp de 4-5 zile consecutive timp de 2 h sau toata noaptea.

Dupa 4-5 zile pacientul revine in cabinet , dintii deja s-au albit considerabil , in gutiere se aplica alt gel cu continut crescut de floruri .

Toate manoperele sunt complet nedureroase!

Rezultatul este garantat!

NU exista riscul sensibilizarii dintilor sau cresterii riscului de aparitie a cariilor!

Culoarea se mentine cel putin 3 ani !

http://www.anuntmagazin.ro/?link=show_company&id=5

 

 

Nu mai mintiti poporul, weeei!

Orice albire cu substente chimice ( geluri diverse) afecteaza iremediabil dintii!!! De ce nu spui ce se intampla si dupa acei 3 ani de dinti albi? :doh:

Ceea ce faci tu aici este reclama pe moka si atragere de fraieri ca sa-ti umpli portofelul, my dear. Atat. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai mintiti poporul, weeei!

Orice albire cu substente chimice ( geluri diverse) afecteaza iremediabil dintii!!! De ce nu spui ce se intampla si dupa acei 3 ani de dinti albi? :cheer:

Ceea ce faci tu aici este reclama pe moka si atragere de fraieri ca sa-ti umpli portofelul, my dear. Atat. :lazy:

 

Sa stii ca au aparut pe piata si substante care nu afecteaza smaltul asa cum o faceau gelurile pt albire existente acum cativa ani ;) albirea se face printr-o singura aplicare la cabinetul stomatologic; in prealabil se face datartraj si periaj profesional ;)

O zi buna :lazy:

 

bun ...si pana la urma albirea asta profesionala kt costa ?:o:

eu am cumparat un set de albire dintr'o farmacie ...am dat 1 mil jumate p el .....are gutiere si un gel ...l'am folosit de cateva ori insa am observat o sensibilizare a dintilor ..... ma dureau si gingiile de la el.mai mult de 5 minute nu puteam sa tin gutiera in gura deoarece simteam cum ma dureau dintii ....

voi ati folosit seturi d'astea de albire din farmacii ???

aaaa ...apropo ...care a folosit pasta de dinti pearl drops ???ce parere are de ea ??

 

Detartrajul si periajul profesional cu air flow costa in jur de 200 ron. Eu folosesc si pasta de dinti pearl drops pe langa pasta de dinti obisnuita si pot sa zic ca e ok :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca au aparut pe piata si substante care nu afecteaza smaltul asa cum o faceau gelurile pt albire existente acum cativa ani :lazy: albirea se face printr-o singura aplicare la cabinetul stomatologic; in prealabil se face datartraj si periaj profesional :lazy:

O zi buna :cheer:

 

esti medic dentist sau pacient?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am albit la dentist, a durat vreo 1,5 ore cu totul. Vreo 30 de minute a durat pregatirea. Mi s-au protejat gingiile cu o substanta gelatinoasa rece si m-au expus timp de trei sedinte (a cate 20 de minute sedinta) unei lampi puternice speciale. Am simtit la finalul celei de-a treia reprize niste dureri aiurea in dinti si gingii si le-am "zis" prin semne. M-au uns cu niste chestii pe gingii si am terminat ultima sedinta. Mi-au portejat si buzele cu un fel de crema speciala. Am plecat pe 7 carari ca ma dureau dintii si gingiile. Nu am avut voie sa beau nimic colorat (cafea, ceai, vin, sos de soia etc.) timp de trei zile fiindca cica...dintii se albeau in continuare. Am avut dureri toata ziua respectiva si desi imi prescrisese stomatologul un calmant - nu l-am luat, am rezistat eroic. Totul a costat $ 450. Rezultatele sunt spectaculoase. Normal ca plombele nu s-au albit. :cheer: Noroc ca sunt albe oricum. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti medic dentist sau pacient?

 

Pacienta, dar am in familie stomatologi si sunt si eu pasionata de estetica dentara :o:

 

Vrei o consulatie ? :cheer: I-a deschide guritaaa..si zii AAA.. :lazy:

lol funny :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am inscris pe forum pt ca am inceput sa citesc ceea ce scriu pacientii aici si M-AM INGROZIT. Dat fiind ca dintii aveti cu totii o singura garnitura si altii nu ai cresc si nu mai aveti de unde face rost de altii, am sa fac o comparatie. E ca si cum ati avea un MERCEDES super scump. Daca il strici, nu-ti permiti altul. Deci ai face reparatii la el dupa urecehe, dupa cum spune Gigi si Costel? Sau ai merge la reprezentanta?

 

Daca vreti dinti curati, frumosi, sanatosi, nu are nici o relevanta ce parere au altii despre tratamente diferite efectuate la tot felul de dentisti. In medie, o consultatie la dentist costa cam 20-40 de lei, in afara de clinicile de fite unde platesti de-ti sar ochii pentru acelasi lucru. MERGETI LA DENTIST !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ex dcotorita mea i-a spus mamei ca nici un tratament de albire a dintilor nu este fara reactii adverse, ca nici unul nu este inofensiv, ca intr-un fel sau altul orice tratament de albire a dintilor sensibilizeaza dintii.

Asa-i au ba?

 

 

Asa-i.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vreti dinti curati, frumosi, sanatosi, nu are nici o relevanta ce parere au altii despre tratamente diferite efectuate la tot felul de dentisti. In medie, o consultatie la dentist costa cam 20-40 de lei, in afara de clinicile de fite unde platesti de-ti sar ochii pentru acelasi lucru. MERGETI LA DENTIST !!!

 

Nu orice medic dentist iti poate oferi acelesi tratamente.

Sunt unii care pur si simplu nu sunt foarte bine informati .

Sunt unii care nu au interes sa iti ofere decat 'pachete' la pret 'atractiv', nespunandu-ti si riscurile pe care le implica.

 

De ex dcotorita mea i-a spus mamei ca nici un tratament de albire a dintilor nu este fara reactii adverse, ca nici unul nu este inofensiv, ca intr-un fel sau altul orice tratament de albire a dintilor sensibilizeaza dintii.

Asa-i au ba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×