Sari la conținut
Forum Roportal
albella

Viata ne alege pe noi sau noi ne alegem destinul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parerea mea umila, de altfel, este ca nu ai inteles, nu ai inteles nimic sau te prostesti. Presupozitii s-ar putea face multe, dar nu vreau sa ma abat prea mult de la subiect. Sa iti zic ce-am inteles eu ca vroia sa comunice soarele: oamenii nu pot sa aleaga in ce conditii sa fie nascuti(ex.:intr-o familie bogata, intr-un anumit loc, intr-un anumit timp, etc), astea constituind niste elemente obiective, independente de vointa lor, insa in timpul vietii isi pot construi viata(avere, se pot muta, etc).

 

 

pacat ca nu toata lumea stie a citi printre randuri ... te felicit Wahaha pentru ca ai inteles ceea ce trebuia. cand am scris acele cuvinte m'am gandit la o discutie pe care am avut'o cu o prietena plecata in State si care incerca sa ma convinga sa plec. si printre altele mi'a spus si acest lucru:"nu poti alege ceea ce vrei sa te nasti (si se referea la tara ), dar poti alege ceea ce vrei sa mori" ... s'a exprimat asa deoarece e plecata din tara de peste 25 de ani si isi gasea cuvintele mai greu ... c'est la vie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred in destin ,dar noi nu suntem simple marionete ,ci actorii din rolul principal care au puterea de a modifica scenariul . :roll:

 

Tu mi-ai gasit jurnalul ?

 

 

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este o carte de baza a lumii crestine,in care scrie ca unele lucruri ,, atarna si de vremuri si imprejurari"

dar daca tu, in raport cu divinitatea ta ai decis ca esti pe cont propriu,fi sigur ca nu te va deranja prea tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat ca nu toata lumea stie a citi printre randuri ... te felicit Wahaha pentru ca ai inteles ceea ce trebuia.

Eu citesc minti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este o carte de baza a lumii crestine,in care scrie ca unele lucruri ,, atarna si de vremuri si imprejurari"

Ai scris foarte bine : Viata noastra atarna de vremuri si imprejurari !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×