Sari la conținut
Forum Roportal
albella

Viata ne alege pe noi sau noi ne alegem destinul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai... in viata mea, 99% din fapte/lucruri/tot ce sa intamplat, au avut un motiv si un "drum" care l-au respectat. Cred ca exista destin, dar NOI putem sa-l schimbam daca ne dorim! Sa zicem ca Big Boss considera ca esti de nivelul 5, si te trimite pe un drum de nivelul 5, iar tu crezi ca esti de nivelul 8, atunci, TU poti sa-i dovedesti lui ca s-a inselat in privinta ta!

 

hope u've got the point.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai dreptate Crusher

la fel gandesc si eu, doar ca as adauga ca indiferent de niveluri, rezultatul "fina" e acelasi cu cel stabilit de boss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca Big Boss iti urmareste drumurile zi de zi.....si in nici un caz nu ti le limiteaza....Cred ca ne pune la dispozitie toate oportunitatile, ca si obstacolele din cale lor.....Cu resursele personale nu imi e clar daca sunt distribuite in mod egal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca se uita pe tine zi de zi. tasteaza un drum si te lasa, mai trece si pe la tine cand are timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici eu nu cred ca se uita pe tine zi de zi. tasteaza un drum si te lasa, mai trece si pe la tine cand are timp.

l-am intrebat si eu chestia asta si mi-a spus ca drumurile noastre sint prestabilite cu exceptia un or noduri decizionale

 

adica mergem precum trenul pe sine pe un drum prestabilit dar uneori trenul se opreste intr-o gara si poate decide in ce directie isi va continua drumul

 

adica spre exemplu terminam liceul si pe urma ne decidem viitorul , ori dam la o facultate ori mergem la un servici , si odata ales un drum cam pe ala mergem o bucata de vreme

 

desigur uneori trenul mai sare de pe sine dar ... mai rar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×