Sari la conținut
Forum Roportal
George Florian

OMG sau organismele modificate genetic reprezinta un risc in cazul consumului lor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:flowers:

Intrarea Romaniei in UE ipune renuntarea la comecializarea, cultivarea plantelor modificate genetic. Ma intreb de ce sunt daunatoare consumul de soia modificata genetic pentru om chiar daca sunt consumate de animale care devin sursa de hrana pentru om?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

animalele alea cred ca intr-un fel Filtreaza chestiile rele ca sa zic asa,si in noi ajung doar chestiile bune:DOrganismele Modificate Genetic cred ca nu sunt bune daca ajung pe cale directa :- ,si deci trebuie sa ajunga la noi prin niste intermediari :good: :blink: Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun :P :aranjare: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
animalele alea cred ca intr-un fel Filtreaza chestiile rele ca sa zic asa,si in noi ajung doar chestiile bune:DOrganismele Modificate Genetic cred ca nu sunt bune daca ajung pe cale directa :doh: ,si deci trebuie sa ajunga la noi prin niste intermediari :hi: :cheer: Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun :) :tease: :crazy:

 

:o: .... vezi cazul "trchinelozei" :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Intrarea Romaniei in UE ipune renuntarea la comecializarea, cultivarea plantelor modificate genetic. Ma intreb de ce sunt daunatoare consumul de soia modificata genetic pentru om chiar daca sunt consumate de animale care devin sursa de hrana pentru om?

Sincer? Pentru că prostia legislatorilor (a politicienilor,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×