Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
George Florian

OMG sau organismele modificate genetic reprezinta un risc in cazul consumului lor?

Rate this topic

Recommended Posts

:flowers:

Intrarea Romaniei in UE ipune renuntarea la comecializarea, cultivarea plantelor modificate genetic. Ma intreb de ce sunt daunatoare consumul de soia modificata genetic pentru om chiar daca sunt consumate de animale care devin sursa de hrana pentru om?

animalele alea cred ca intr-un fel Filtreaza chestiile rele ca sa zic asa,si in noi ajung doar chestiile bune:DOrganismele Modificate Genetic cred ca nu sunt bune daca ajung pe cale directa :- ,si deci trebuie sa ajunga la noi prin niste intermediari :good: :blink: Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun :P :aranjare: :lol:

animalele alea cred ca intr-un fel Filtreaza chestiile rele ca sa zic asa,si in noi ajung doar chestiile bune:DOrganismele Modificate Genetic cred ca nu sunt bune daca ajung pe cale directa :doh: ,si deci trebuie sa ajunga la noi prin niste intermediari :hi: :cheer: Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun :) :tease: :crazy:

:o: .... vezi cazul "trchinelozei" :soc:

:)

Intrarea Romaniei in UE ipune renuntarea la comecializarea, cultivarea plantelor modificate genetic. Ma intreb de ce sunt daunatoare consumul de soia modificata genetic pentru om chiar daca sunt consumate de animale care devin sursa de hrana pentru om?

Sincer? Pentru că prostia legislatorilor (a politicienilor,