Sari la conținut
Forum Roportal
GinGin

Galagie mare!

Postări Recomandate

Sa ma lamureasca si pe mine cineva de ce unitatea mea face un zgomot infernal cand functioneaza!Parca e un motor .Iar cind nu functioneaza are un zgomot de fond care deranjeaza.Stie cineva? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici Bill Gates nu cred ca stie sa-ti spuna dupa cum ai pus problema .... !!

 

Ce vrei sa spui prin "functioneaza si Nu functioneaza" !? ... vezi si tu poate atunci cand nu functioneaza e vre-u soarec care roade niste fire inauntru ... iar cand functioneaza ... cred ca vrea sa mimeze si soarecu ala niste Hard Rock !!

 

Io pana acuma n'am auzit ca o "unitate" sa aiba un "zgomot de fond" atunci cand "nu functioneaza" !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba are! Esti tu surd! Ori auzim noi mai bine.Eu scot din priza ptr ca ma deranjeaza.Si pe mine.

 

Nu suport nici ceasul sa-l aud ticaind.:flowers:

 

 

daca scoate zgomot cat timp e inchis inseamna ca sursa e pe duca si recomand sa fie schimbata inainte sa se duca de tot si sa mai ia cu ea ceva componente din sistem...

 

 

pt eliminarea zgomotului sunt multe solutii doar ca toate cer bani... cea mai ieftina solutie sunt coolerele silentioase. Alte solutii mai scumpe sunt sisteme de racire pe apa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pot sa-l leg la returul caloriferului,pt apa rece.

Ciudat,totusi,ca calc de la servici nici pis nu scoate.

 

Poate are coolere mai mari sau mai putin pline de praf... sau mai putine coolere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai precis, ce scoate zgomot? Daca iti vibreaza carcasa, o schimbi cu una mai rezistenta. Daca vibreaza ventilatoarele in ea, o deschizi, si le cureti lamelele de praf, sau cauti ventilatoare mai silentioase. Sper ca suma de 100 ron nu ti se pare imensa pentru asta.

 

Cat despre sunetele cand computerul e stins, m-ai bagat si pe mine in ceata. Nu de alta, dar fiind stins, nu mai este alimentata nici o componenta care ar putea produce zgomot (ventilator, hdd). Ia deschide carcasa si asculta atent(a); ce componenta produce zgomotul de care te plangi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai precis, ce scoate zgomot? Daca iti vibreaza carcasa, o schimbi cu una mai rezistenta. Daca vibreaza ventilatoarele in ea, o deschizi, si le cureti lamelele de praf, sau cauti ventilatoare mai silentioase. Sper ca suma de 100 ron nu ti se pare imensa pentru asta.

 

Cat despre sunetele cand computerul e stins, m-ai bagat si pe mine in ceata. Nu de alta, dar fiind stins, nu mai este alimentata nici o componenta care ar putea produce zgomot (ventilator, hdd). Ia deschide carcasa si asculta atent(a); ce componenta produce zgomotul de care te plangi?

cum linistesc trupa de bebelusi verific.Si mai are si un led aprins non stop,si cind e inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Si mai are si un led aprins non stop,si cind e inchis.

Abia acum ai descoperit? :huh: Pana si televizorul are un led aprins cand e "inchis" :P

 

1.Propun sa duci PC-ul la medic / service daca intr-adevar are o problema o v-a rezolva el.

2.Muta-l in alta camera! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Abia acum ai descoperit? :huh: Pana si televizorul are un led aprins cand e "inchis" :P

 

1.Propun sa duci PC-ul la medic / service daca intr-adevar are o problema o v-a rezolva el.

2.Muta-l in alta camera! :P

Nu ride,e in interior si din citi mi-au intrat prin casa,nici unul n-a vazut asa ceva!!!!!!!!!!!!

Cred ca o sa-l duc la medic,cum zici tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×