Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

revelatii

Postări Recomandate

sa vedem cine ce revelatii a avut in urma tehnicilor de iluminare ...

 

aseara mi-am dat seama ca esoterismul si crestinismul au numitori comuni ... unul dintre ei e starea de nefiintare respectiv credinta

 

nefiintare inseamna pt mine a exista pur si simplu si include starea de multumire si fericire launtrica, te simti in sfarsit acasa fara a-ti pasa de conditiile exterioare, a te lasa in sfarsit in voia valului vietii cu increderea ca tot ce ti se intampla se va termina cu bine asa cum ti-ai dorit

 

voi? ceva mai iluminati decat mine sunt sigura dar va ascult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa vedem cine ce revelatii a avut in urma tehnicilor de iluminare ...

 

aseara mi-am dat seama ca esoterismul si crestinismul au numitori comuni ... unul dintre ei e starea de nefiintare respectiv credinta

 

nefiintare inseamna pt mine a exista pur si simplu si include starea de multumire si fericire launtrica, te simti in sfarsit acasa fara a-ti pasa de conditiile exterioare, a te lasa in sfarsit in voia valului vietii cu increderea ca tot ce ti se intampla se va termina cu bine asa cum ti-ai dorit

 

voi? ceva mai iluminati decat mine sunt sigura dar va ascult

;) cam tarziu te-ai prins ...desi nu tot esoterismul are legatura cu crestinismul :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asteptam revelatii nu comentari i de doi lei de cat de destept esti matale :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asteptam revelatii nu comentari i de doi lei de cat de destept esti matale ;)

:yes: ...vezi ca 2lei grei sunt ceva ceva in ziua de azi...de ce ? e asa evident cat de mare am HI-Q-ul :cheer: ...cred ca pentru revelatii mai ai de asteptat ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cu siguranta, de voi eram curiosi dar se pare ca si matale esti sarac in revelatii ca vad ca numa coomentarii rautacioase esti in stare sa faci ... bleah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cu siguranta, de voi eram curiosi dar se pare ca si matale esti sarac in revelatii ca vad ca numa coomentarii rautacioase esti in stare sa faci ... bleah!

:yes: chiar deloc rautacioase....relevatiile nu se zic decat dupa ce se stabileste gradul tau de intelgere ...si o revelatie este o revelatie ...nu se muleaza decat pe cel care a fost revelat ...cele mai multe au loc in "transa" - "somn" sau cum vrei sa ii zici...cam atat ca e foarte mult de zis ...si oricum ..sunt altii mai mari daca vor sa-ti zica ei bine ..daca nu eu nu iti zic... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci ce cauti pe topic?

pai sa iti zic ca relevatiile nu sunt propozitii care se pot relata oricui...si ca topicul miram-as ...dar e un drum inchis... ;) ...oricum...spera... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×