Sari la conținut
Forum Roportal
EmmaD

Eroare Recycle Bin!?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In momentul in care golesc Recycle, imi apare eroare de Windows Explorer!!! ;)

Dau "send eror report", dupa care vine DrWatson si tipa ca e eroare si send..... Dupa send, se blocheaza PC-ul si trebuie sa restartez fortat ca nu mai misca nimic :yes:

 

Nu inteleg urmatorul lucru: de ce mama draku nu-mi da eroare cand folosesc Windows Explorer si imi apare doar la golirea cosului de gunoi?!? De ce se blocheaza PC-ul? Pana acum n-am intalnit asa ceva si nici n-am auzit. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In momentul in care golesc Recycle, imi apare eroare de Windows Explorer!!! ;)

Dau "send eror report", dupa care vine DrWatson si tipa ca e eroare si send..... Dupa send, se blocheaza PC-ul si trebuie sa restartez fortat ca nu mai misca nimic :yes:

 

Nu inteleg urmatorul lucru: de ce mama draku nu-mi da eroare cand folosesc Windows Explorer si imi apare doar la golirea cosului de gunoi?!? De ce se blocheaza PC-ul? Pana acum n-am intalnit asa ceva si nici n-am auzit. :cheer:

 

Ai cumva vreun program gen Norton Undelete [Norton Utillities] sau ce "extensii" mai erau pentru recycle bin ?

 

Incearca sa dai un scandisk la toate partitiile [bifezi doar Automatically fix file system errors]

 

Eventual, dai un Ctrl+Alt+Delete [Task Manager], lungeste fereastra astfel incat sa cuprinzi toate procesele si incearca o golire a cosului de gunoi, poate cumva apare la vreun proces 100% la CPU Usage si vezi ce e cu procesul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau dai click pe coloana "cpu" sa sorteze crescator/descrescator dupa valoarea de acolo ca sa nu fi nevoit(a) sa acoperi tot ecranul in cazul in care ai multe procese in desfasurare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Shokeru

1.Nu folosesc Norton Utilities.

2.Azi am rulat un Registryfix care a gasit 62 erori genul: open Power DVD, open MSOffice Word, Nero... cam atat. Dupa restart, Scandisk cu ambele casute bifate, Automatic fix & Scan for bad... restart si rezultat - Sistem ok.

3.Voi incerca si varianta asta.

 

@Loop

Asa voi face.

 

Culmea e ca, daca dau click dreapta Empty Recycle Bin e ok, dar daca deschid si dau File - Empty Recycle Bin atunci il apuca!!! Pana acum nu m-am lovit de asta si mi se pare ciudat din moment ce prin PC folosesc doar Windows Explorer si nu imi da nici un fel de eroare, sa imi faca figuri tocmai Recycle-ul?!? :crazy:

 

O chestie de genul, am mai avut-o in urma cu un an, dar aia se intampla in momentul in care voiam sa deschid un folder din D care fusese virusat, dar dezinfectat. Dupa Send eror report am primit raspunsul cum ca problema tine de DEP (data execution prevention), cu instructiunile de rigoare.

 

 

Multuesc baieti. :crazy:

Sper sa nu se mai repete ca formatare scrie pe el! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×