Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

viata dupa moarte

Postări Recomandate

Portretul Karinei Fischer a fost facut cu 6 ani inaintea decesului ei.

Sotie, in varsta de 32 de ani, ea a murit neasteptat in timpul unei operatii de inima si un fotograf al spitalului a surprins o fotografie istorica: " sufletul parasind corpul". El a spus: " Tata din ceruri, acesta este un suflet uman".

La insistenta preotului, fotograful a trimis copii ale fotografiei oamenilor de biserica din toata Europa.

Fotografia a fost in centrul unor studii si dezbateri intense de cateva saptamani, acum existand un consens si al clericilor si al oamenilor de stiinta : fotografia este autentica, a spus doctorul Muller. El a continuat : " Nu exista nici o indoiala asupra acestui lucru. Problema care se ridica referitor la pozitia expertilor este aceea ca nu poate fi data nici o explicatie alternativa pentru a explica imaginea surprinsa in fotografie.De fapt nu exista alta explicatie. Acceptati adevarul ca imaginea este autentica, asa cum accept eu, sau respigeti apriori aceasta, nu exista cale de mijloc"Intr-o situatie asemanatoare, dar nerelatata oficial, cercetatorii au cantarit un pacient chiar inainte si dupa moarte. Ei au afirmat ca diferenta de 1/3000 dintre cele doua greutati, dinainte si dupa moarte, a fost greutatea sufletului pacientului.

post-59790-1162235198_thumb.jpg

post-59790-1162236339_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, e interesant... doar ca mi se pare ca e facut cu creionul si medicii nu s-au uitat la el... asta e singurul meu dubiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ciudat , dar dc s-a vazut numai odata , numai ea avea asa ceva ?? sau numai ea merita ?

Fiecare om cand moare se intampla la fel numai ca acest lucru nu este vizibil oamenilor.Se poate intampla o data ca din cine stie ce considerente sau cine stie in ce conditii, accidental sa apara asa ceva pe o fotografie.Asta nu inseamna ca toate fotografiile facute muribunzilor vor arata sufletul care paraseste trupul.

Eu am facut o poza fiului meu acum 10 ani si in poza apare ceva nemaiintalnit. Se poate vedea poza pe "Fotografii ce pot fi comentate". Dupa ce am vazut minunea respectiva pe poza l-am fotografiat pe fiul meu mereu in diferite pozitii si ipostaze in speranta ca voi mai prinde si voi mai vedea ceea ce prinsesem intamplator in acea fotografie. Ei bine niciodata de atunci nu a mai aparut asa ceva. Deci aceste lucruri apar pur intamplator sau in anumite conditii pe care noi nu le stim si nu inseamna ca este o regula.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare om cand moare se intampla la fel numai ca acest lucru nu este vizibil oamenilor.Se poate intampla o data ca din cine stie ce considerente sau cine stie in ce conditii, accidental sa apara asa ceva pe o fotografie.Asta nu inseamna ca toate fotografiile facute muribunzilor vor arata sufletul care paraseste trupul.

Eu am facut o poza fiului meu acum 10 ani si in poza apare ceva nemaiintalnit. Se poate vedea poza pe "Fotografii ce pot fi comentate". Dupa ce am vazut minunea respectiva pe poza l-am fotografiat pe fiul meu mereu in diferite pozitii si ipostaze in speranta ca voi mai prinde si voi mai vedea ceea ce prinsesem intamplator in acea fotografie. Ei bine niciodata de atunci nu a mai aparut asa ceva. Deci aceste lucruri apar pur intamplator sau in anumite conditii pe care noi nu le stim si nu inseamna ca este o regula.

Am vazut destule poze de astea. Sunt entitati. Albe- benefice, negre-malefice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... ceea ce se vede in imagine, nu cred ca este chiar sufletul ci mai curand o proiectie subtila a celei decedate, cam tot asa se intampla si in cazurile de dedublare , in fapt dedublarea poate fi premergatoare mortii fizice .

 

doar o parere... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut destule poze de astea. Sunt entitati. Albe- benefice, negre-malefice.

 

ce inseamna entitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata dupa moarte ... este ca si sexul facut fiind atunci cand impotenta e definitiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

medicii zic ca e definitiva dar de fapt e temporara pana invata omu' care e cauza si si-o rezolva in CAP!

 

deci ... daca ipotentul nu e ipotent .... :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inseamna entitate?

 

aratare, fiinta, ceva ce traieste.

Editat de P@py

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×