Sari la conținut
Forum Roportal
Bobo

Unde e dragostea?exista?.....nu cred

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dragostea...nu ar mai trebui sa existe,ere rolul de a schimba omul....daca faci pe plac fetei esti luat de fraier de multe ori,daca nu apare cu fel si fel de motive..'' tu nu ma iubesti'' chestii dinastea si dupa un anumit timp in care ea viseaza numai la casatorii si copii cand iti este lumea mai draga ea te insala....o intrebi de ce a facut asta,dar nu are capacitatea sa-ti dea un traspuns...deoarece nu o ajuta....stiti voi ce..o femeie e asemenea :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea...nu ar mai trebui sa existe,ere rolul de a schimba omul....daca faci pe plac fetei esti luat de fraier de multe ori,daca nu apare cu fel si fel de motive..'' tu nu ma iubesti'' chestii dinastea si dupa un anumit timp in care ea viseaza numai la casatorii si copii cand iti este lumea mai draga ea te insala....o intrebi de ce a facut asta,dar nu are capacitatea sa-ti dea un traspuns...deoarece nu o ajuta....stiti voi ce..o femeie e asemenea :roll:

[snapbacca]35733[/snapbacca]

 

 

Nu crezi ca esti mult prea pesimist, Horia? De cate ori ai iubit tu pe cineva si ti sa-a intamplat asa ceva? Atentie nu vorbim de experientele prietenilor, rudelor etc, vorbim de ceea ce ai trait tu.

 

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EXISTA 100% insa pana gasesti dragostea care iti apartine :soc: ai impresia ca nici nu exista :cry: dar trebuie sa fim rabdatori :waccao: :soc:" Bafta tuturor celor care nu au gasit-o , pentru ca uite asa o sa vina :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-4115-1113891669_thumb.jpg

Exista!Atunci cand simti ca explodezi de bucurie la orice,cand nu mai ai stare nici un minut!Dragostea este in noi chiar daca nu e intotdeauna impartasita de cel asupra caruia o revarsam.Trebuie ani buni de munca pentru a primi in final sau poate nu raspunsul.Depinde si de putera dorintei noastre de a fi castigatori si de a nu deveni in timp indiferenti. :cry:" :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista!Atunci cand simti ca explodezi de bucurie la orice,cand nu mai ai stare nici un minut!Dragostea este in noi chiar daca nu e intotdeauna impartasita de cel asupra caruia o revarsam.Trebuie ani buni de munca pentru a primi in final sau poate nu raspunsul.Depinde si de putera dorintei noastre de a fi castigatori si de a nu deveni in timp indiferenti. :cry:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimentul-dragoste nu moare,se stinge un pic pasiunea sau din pacate e inlocuita de melancolie legata puternic de deprimare.Efectele deprimarii sunt diferite de la om la om.Necazul e ca personalitatea individului se modifica daca singuratatea e de lunga durata.Eu asa cred! :cry: :soc: :cry: -posibila evolutie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine se indoieste de existenta dragostei inseamna ca nu a iubit niciodata. Dragostea sau iubirea, spuneti-i cum doriti este cat se poate de reala, uneori chiar tangibila. Ce simtim atunci cand el sau ea ne atinge usor pe obraz si ne mangaie chipul, iar noi inchidem ochii si zambim? Excitatie nervoasa? Poate, insa eu cred ca dragostea salasuieste in orice gest de tandrete, in orice sarutare infocata dar nu grabita, in orice suspin si de ce nu in orice suras is lacrima. Daca nu ar fi asa, nu credeti ca viata asta ar fi mai lipsita de sens, ca si-ar pierde din farmec? Eu unul cred ca da. ne-am nascut sa iubim si sa fim iubiti. Fara dragoste suntem niste cochilli goale...suntem lipsiti de viata. Sa fiti iubiti. Pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea asta...uofff de la inceputul lumi sa-a vorbit despre ea dar odata cu evolutia lumi sa-a schimbat si dragostea asa cum sa-au schimbat si conceptiile oamenilor.Eu cred ca in zilele noastre rar se mai intalneste dragoste fara interese.Am o intrebare pentru toti cei care au spus in acest forum ca dragostea sincera exista si ca au intalnit-o:daca persoana de langa voi era urata(intradevar urata)sau daca ar avea un accident si ar ramane un handicapat(a) a_ti mai iubi-o?poate la inceput, dar dupa aia va zic eu ca usor usor totul sa-ar transforma in mila.Putine persoane sunt capabile sa iubeasca sincer...La un moment dat si eu am zis ca am intalnit dragostea adevarata dar acum dupa 2 ani parca nu mai e asa de "adevarata" si mi-am dat seama de asta pentru ca nu am fost capabila sa il astept un an ca sa putem fi din nou impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×