Sari la conținut
Forum Roportal
Bobo

Unde e dragostea?exista?.....nu cred

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea exista si o traiesti in fiecare zii.

 

Dar cu fiecare despartire inveti cate ceva , si al cel ceva te va ajuta in urmatoarea  relatie .

[snapbacca]24878[/snapbacca]

 

Nu toata lumea invata, multi considera ca ceea ce li sa-a intamplat este nedrept si punct. Partea proasta este ca, de cele mai multe ori, le revine jumatate din vina dar... nu incearca sa vada unde au gresit si se transforma in victime pentru ca data viitoare sa greseasca exact la fel si... tot asa la nesfarsit.

 

Dragostea exista chiar daca nu dureaza o vesnicie.

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toata lumea invata, multi considera ca ceea ce li sa-a intamplat este nedrept si punct. Partea proasta este ca, de cele mai multe ori, le revine jumatate din vina dar... nu incearca sa vada unde au gresit si se transforma in victime pentru ca data viitoare sa greseasca exact la fel si... tot asa la nesfarsit.

 

Dragostea exista chiar daca nu dureaza o vesnicie.

 

Roberta

[snapbacca]27541[/snapbacca]

 

 

true 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea este o pasiune, una foarte puternica. Categic exista!!!

Cititi, va rog, mesajele de la topicul Forum Roportal>Societate>Dragoste>Jumatate sau intreg? propus de robertica. Ce scrie acolo se potriveste de minune cu subiectul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea exista doar daca vreti voi sa existe.

Dragostea este mai puternica doar daca voi va doriti sa o simtiti la o intensitate mai mare.

 

Dragostea este o stare care depinde de ceea ce vreti sa simtiti voi.

Dragostea este o iluzie a fiecaruia iar experientele din trecut influenteaza aceasta "frumoasa" iluzie.

Dragostea nu este eterna.

Dragostea si iubirea reprezinta exceptia si nu regula.

 

Dragostea nu este ceva permanent ci o clipa sublima de fericire. Apreciati acea clipa daca sunteti fericitii alesi sa o traiti. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea este un sentiment de neinteles. in mare parte nu tine de tine.cred ca poti avea o noua relatie dupa ce ai fost dezamagit .de ce nu? toti avem nevoie de o a doua sansa..de ce sa nu ne o acordam. chiar nu sunt de acord cu faza ca nu are rost sa mai incercam. nu suntem predestinati singuratatii..de ce sa ne izolam , de ce sa ne chinuim si sa suferim? 8) sa mi spuna mie cineva ca poate sta singur ...chiar si dupa o dezamagire in dragoste.eu una vorbesc din experienta.am iubit foarte mult pe cineva care nu merita, iar eu la randul meu nu meritam o astfel de experienta...chiar nu meritam. si chiar atunci cand credeam ca totul a luat sfarsit si ca nu exista dragoste...ceea ce crdeam sa a dovedit a fi o minciuna.pentru ca iubesc din nou mult mai mult decat m as fi crezut in stare. de ce? pentru ca mi am acordat o a doua sansa si am castigat.ce daca suferim? ce daca credem ca totul i a sfarsit odata cu relatia pe care am incheiat o? totul are un inceput.....cel mai mult conteaza sa credem in noi , pentru ca meritam sa fim iubiti asa cum iubim si noi la randul nostru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.am iubit  foarte mult pe cineva care nu merita, iar eu la randul meu nu meritam o astfel de experienta...chiar nu meritam.

[snapbacca]31892[/snapbacca]

Nimeni nu merita lacrimile tale dar cel/cea care le merita sigur nu te va face sa plangi.

Cioran

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O relatie de dragoste care dureaza mai mult de 2 ani fara o finalitate cum ar fi casatoria....este inevitabil destinata esecului! fiindca dragostea piere in rutina si indiferenta.

  Reluarea unei relatii dupa ce ai "luat teapa" este clar o pierdere de timp, acelasi lucru ti se va intampla in mod sigur dupa o perioada, de obicei mai scurta!

  Persoana de langa tine pentru care ti-ai da viata, si care iti jura credinta si iubire vesnica intr-o clipa devine un strain si ramai pierdut in spatiu nestiind ce te-a lovit.

  De accea merita oare sa mai crezi in dragoste :?: oare nu cumva e foarte mare pierdere de energie care ar trebui canalizata in alte directii? Pana la urma ceea ce ar trebui sa ne intereseze este perpetuarea speciei si atat. :dee

  Poate aveti si voi alte pareri.....din experinta mea nu reiese altceva decat ca ceea ce conteaza intradevar este prietenia!

[snapbacca]20228[/snapbacca]

 

 

Se vede clar ca ai suferit din dragoste, si probabil inca mai suferi ...dar insusi faptul ca intrebi daca merita sa mai crezi in dragoste, arata ca esti dispus sa acorzi sanse vietii sa te contrazica in aceasta privinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revenim la intrebarea initiala? Exista, domle, dragostea asta, sau e numai o inselatorie a mamei-natura pentru a se perpetua specia??? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa revenim la intrebarea initiala? Exista, domle, dragostea asta, sau e numai o inselatorie a mamei-natura pentru a se perpetua specia??? :)

[snapbacca]32317[/snapbacca]

 

Blacca_CAT, eu zic da. Exista ceva, chiar daca fiecare isi explica ceea ce simte in feluri diferite. Orice nume ar primi ea... uneori(pasiune, iubire, dragoste, obsesie, afectiune accentuata, atractie, fluturi in stomac :pee .....), bine ca e. :) Zic "bine ca e", pentru ca nu putem nega existenta acelui "ceva" care te face sa-ti doresti sa ramai langa o singura persoana, sa-ti fie dor, sa vrei sa o ai tot timpul aproape, sa ii auzi vocea, intr-un cuvant ...nevoie de prezenta ei.

 

Dragostea adevarata exista, nu toti o gasesc, dintre cei care o gasesc nu toti isi dau seama... si uite asa, sunt foarte putini care pot afirma cu toata puterea ca dragostea adevarata exista. Cei care nu au intalnit dragostea adevarata... inseamna ca sa-au apucat de cautat ...si au gasit altceva, evident. Ideea este ca genul asta de dragoste nu trebuie cautata ...te gaseste :) , cel putin asa cred eu. :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa revenim la intrebarea initiala? Exista, domle, dragostea asta, sau e numai o inselatorie a mamei-natura pentru a se perpetua specia??? :)

[snapbacca]32317[/snapbacca]

Daca este o inselatorie .. pai sa fie.. o cred pe cuvant .. imi convine.. scopul este perpetuarea iar mijlocul este "dragostea asta"... merge ! :)

..nu? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×