Sari la conținut
Forum Roportal
Bismarck

Help wanted ! big problemo cu placa de sunet !

Postări Recomandate

are careva vre-o solutie !?

daca o fi dusa placa de sunet onboard !!? cum pot sa aflu !? iar daca nu :cry: ... sigur am omis ceva !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema rezolvata !! :huh:

 

M-am mai uitat o data pe manualul placii de baza ... si cum n'am montat jumperii pentru front panel audio ;) ... el considera ca am bagat castile :lol: ... iar cand bag castile la front pannel ... imi intrerupe semnalul la iesirea "line-out" din spate ....!!!

Iar in manual scrie clar ... "daca nu folosesti iesirea pentru casti si microfon din fata ... jumperii 1-2 resp. 3-5 trebuies scurtcircuitati ... si am scotocit dupa niste jumperi, i-am bagat si voala :band: merje ! :cry:

 

Daca reconectam jumperii care imi scot semnal in fata pt. casti si microfon ... nu ma mai speriam asa 8) ... da cum nu mi-am notat care cum unde vine ... si cum sunt 9 pini si 8 jumperi pe care sa-i conectez acolo o sa mai dureze ceva pana ii nimeresc :( !! ca una scrie in manual, alta pe jumperi ... si doar cand i-am bagat prima data numa io stiu cat m-am chinuit ...!! :band: ufff

 

... prin urmare ... :( ! ... adica sa stearga careva topicu asta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu Aditm, acest topic nu va fi sters. Va ramane aici poate va fi citit de catre cineva cu o problema asemanatoare.

Sunt convinsa ca va fi util cuiva, la un moment dat. :yes: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×