Sari la conținut
Forum Roportal
xambuninha

oare merita inca o sansa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu ce sa fac...

mai mult de 2 ani in urma am cunoscut un baiat, de care cu timpul m-am indragostit... 8 luni credeam ca sunt cea mai fericita. Insa intr-o zi l-am vazut cu alta... L-am vazut imbratisind-o, sarutind-o :cry: Ne-am despartit. Am inceput tot mai des sa-i vad impreuna... Am hotarit sa petrec vara cat mai departe de el. O luna am fost plecata din tara. Cand m-am intors ma simteam si mai rau... Am inceput sa ma intilnesc cu altii, dar mereu il iubeam pe el. Cu timpul am devenit prieteni, dar imi era foarte greu sa vorbesc cu el, sa-l vad cu alta, etc. Vara urmatoare iarasi am hotarit sa plec din tara, dar de aceasta data pe 3 luni. Imi era foarte dor de el. Mereu plingeam din cauza lui. Timp de 3 luni m-am schimbat mult. Imi doream sa ma intorc acasa sa ma razbun pe el. Dar nu stiam cum...

M-am intors. Vreo 5 cinci zile nu l-am vazut. Incepusem sa-mi revin. Ma distram cu prietenii,ma simteam bine, pina intr-o zi cand iarasi il vazusem... Am inceput sa vorbim... Peste cateva zile mea spus niste lucruri de care am ramas socata. Mi-a spus ca ma iubeste, si mereu ma iubea. Si m-a rugat sa-i mai dau o sansa... L-am crezut. M-am gandit ca fiecare din noi merita cate o sansa. I-am dat-o. Eram in al 9-lea cer de bucurie. Timp de 4 luni ne-am certat doar 1 singura data. M-am suparat tare, iar el plecase la prietenii lui. Seara primblindu-ma l-am vazut cu una din prietenele lui. Iarasi povestea se repeta. L-am vazut sarutind-o. In acel moment imi doream sa mor. :( Nu mai ieseam la plimbare cu prietenii. M-am inchis in mine. Eram intr-o stare teribila. Peste cateva luni am plecat peste hotare. Am plecat fara sa-mi iau ramas bun de la el. Desi stiam ca probabil niciodata n-am sa-l mai vad. A trecut mult timp. Nu puteam sa am alte relatii.Ma obisnuisem singura. Dar cu timpul am cunoscut altul. La inceput mereu ne certam, pentru ca nu aveam incredere in el. Dar mai apoi totul s-a regulat.Acum il iubesc foarte tare.De celalat incepusem sa uit. Dar acum zilele trecute am primit un mesaj de la el. Mai apoi mi-a scris in e-mail. Mi-a scris niste scrisori. Cand le citeam plingeam. Mi-a spus ca ma iubeste, etc. M-a rugat sa-i dau ultima sansa.Iar eu in schimb i-am spus cat am suferit toti acesti ani, ca ar fi mai bine sa uite de mine, ca acum sunt fericita, si nu vreau sa sufer din nou. S-a suparat pe mine. Am vorbit cu prietenele mele si mi-au spus ca nu-l mai recunosc pe el, ca el sufera. Desi acum am prieten care ma iubeste tare, care face totul pentru mine, si pe care il iubesc si eu, simt ca nu l-am uitat. Cateodata cred ca inca inca mai simt ceva pentru el. Nu stiu ce sa fac. Oare ar fi mai bine sa ma intorc la el? Oare merita el inca o sansa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce sa fac...

 

depinde cati ani are.... daca e un pustan de 16-20 nu poti avea prea multe pretentii :cry: si totusi nu s-ar merita, pt ca inca nu e copt la minte...

Editat de Yvonna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la cate sanse a avut pana acum eu nu i-as mai acorda nici o sansa. sau ai de gand sa-ti traiesti viata dand sanse non-stop?! nici nu stie ce vrea ....

lasa-te iubita!

Editat de carmys

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde ce este mai important pt tine : sa iubesti sau sa fii iubita.

pentru mine e important sa iubesc si sa fiu iubita...

 

la cate sanse a avut pana acum eu nu i-as mai acorda nici o sansa. e timpul sa-ti traiesti viata cu adevarat ... sau ai de gand sa o traiesti dand sanse non-stop?!

lasa-te iubita!

multumesc carmys pentru sfat. Cred ca asa si voi face...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa fac. Oare ar fi mai bine sa ma intorc la el? Oare merita el inca o sansa?

nu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma starui sa merg mai departe, dar imi este foarte greu... De cand mi-a scris nu mai reusesc sa zimbesc, ma cert cu prietenul meu, deoarece el nu intelege ce se petrece cu mine...Mereu imi amintesc de ceea ce-mi facea... Imi vine sa mor :cry:

 

cu siguranta

adica????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×