Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Versuri de neinteles

Cand asculti o melodie noua, pricepi versurile?  

88 membri au votat

  1. 1. Un simplu DA sau NU este suficient.

    • Da .. de obicei inteleg aproape tot
      63
    • Nu, trebuie sa caut pe net transcrierea
      19
    • De obicei nu ma intereseaza versurile
      6
  2. 2. Si cand stii versurile, intelegi si sensul? Cauti incifrari, subtilitati si intelesuri duble?

    • Da, nu asa ar trebui sa facem toti?
      67
    • Nu, e important doar sa sune bine muzica si versurile cand le imbini
      19
    • V-am zis ca nu ascult versurile! Nu sunt importante. E muzica, nu literatura :)
      2


Postări Recomandate

:P Simplu. Prima data, trebuie sa intelegem versurile unei melodii. Apoi sa vedem daca nu se incearca transmiterea unui mesaj mai adanc. Unora li se pare normal sa faca asta, altora nu. Ia sa vedem. Sa discutam, poate unii au un cantec ce le place dar la care versurile nu par sa aiba sens. Sau sa fi auzit un text aiuritor si pus pe o orchestratie slabuta. Poate unii descopera in manele sensuri adanci. Poate unora textele prea incarcate poetic li se par aiurea. Sa aflam impreuna.

 

Va aud! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: Simplu. Prima data, trebuie sa intelegem versurile unei melodii. Apoi sa vedem daca nu se incearca transmiterea unui mesaj mai adanc. Unora li se pare normal sa faca asta, altora nu. Ia sa vedem. Sa discutam, poate unii au un cantec ce le place dar la care versurile nu par sa aiba sens. Sau sa fi auzit un text aiuritor si pus pe o orchestratie slabuta. Poate unii descopera in manele sensuri adanci. Poate unora textele prea incarcate poetic li se par aiurea. Sa aflam impreuna.

 

Va aud! :focus:

Normal ca incerc sa aflu daca nu are vreun mesaj ascuns..asa au ajuns multe melodii preferatele mele..de asemenea mi s-a mai intamplat sa ma exprim mai bine printr-o melodie decat prin propriile mele cuvinte :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... eu sincer am melodii care imi plac, cele ale lui LaFee, numai ca fiind in germana nu inteleg mare lucru din ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

versurile sunt foarte importante..cei care zic k nu, nu prea gandesc...te poti regasii foarte usor intr-o melodie,dar si mai usor poti sa te regasesti in versuri...mie de exemlu, nu-mi place linia melodica de la simple plan- welcome to my life,dar versurile ma reprezinta in totalitate :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred că ati auzit piesa andrei : un ocean de ai fi...

 

dacă nu versurile sunau cam asa: un ocean de ai fi

m-as ineca zi de zi...

imi poate explica cnva aceste versuri...pt că sincer...eu nu prea inteleg... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred că ati auzit piesa andrei : un ocean de ai fi...

 

dacă nu versurile sunau cam asa: un ocean de ai fi

m-as ineca zi de zi...

imi poate explica cnva aceste versuri...pt că sincer...eu nu prea inteleg... :jester:

 

Poate nu stie sa inoate ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din atata iubire pt persoana respectiva...ar face orice ca sa fie alaturi de ea.. cred :)

da, dar nu prea poti să te ineci zi de zi te ineci o singură dată, care este prima si ultima dată ... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×