Sari la conținut
Forum Roportal
Iron Raven

System of a Down

Postări Recomandate

bai, voi faceti o confuzie de termeni. una este ca versurile sa aiba inteles, si alta este ca ele sa se inteleaga atunci cand le asculti. la toxicity stiu versurile din ce am ascultat nu de pe net. nu-s o trupa pentru oricine dar mie imi place stilul lor. intelesul versurilor..nah, dati-le dreptul sa fie poeti neintelesi :crazy: . o trupa cu inclinatii de stanga cu un stil haotic. mistooo

p.s. nu-s albanezi, sunt americani dar descendenta lor este armeana

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu peicep ce spune :crazy: ,mai greu,dar ascult melodia pana inteleg.

E posibil sa faca un turneu prin Europa de Vest ca ei parca erau albanezi.

sunt armeni, omule

 

Mah, SOAD au versuri super si daca stai sa asculti piesele de mai multe ori, intelegi.Ei canta intr-un ritm alert. De asta vi se pare ca nu intelegeti. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei canta Alterntiva, dar versurile sunt chiar de neinteles (ca nuca de perete), nu coincid cu tilurile :crazy: cred ca au avut o eroare in calculator cind le-au pus! In rest sunt oca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac ff mult, sincer... sunt unele melodii la care intradevar versurile sunt aiurea rau de tot, dar ca si ritm sunt bestiali...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S.O.A.D.rocks!Sunt multe trupe la care nu intelegi versurile,asa ca sa nu ne legam de asta.Melodiile sunt alerte,solistu' are o voce incredibila si asta ii face o trupa tare.Punct.

BRAVO!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S.O.A.D.rocks!Sunt multe trupe la care nu intelegi versurile,asa ca sa nu ne legam de asta.Melodiile sunt alerte,solistu' are o voce incredibila si asta ii face o trupa tare.Punct.

 

nu intelegem nika da ne gadila frumos urechile asa bine-a fi. muaahhahahhaahaaa. cred ca dezvolt o fobie. de unde rasariti? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

System Of a Down!Pentru astia m-am certat eu cu frate-meu!

Eu ziceam ca sunt tari el zicea...nu are importanta oricum,

eu ii admir si ii sustin si imi place vocea solistului zici ca-i

popa,da e bun.Prima melodie care am ascultat-o de la ei

era Suicide Song.Sunt de acord cu ei:Suicide is Wrong! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi melodiile suna aiurea(din cauza ca nu isi emuleaza chitarele prin calculator,nu folosesc sintetizotoare,etc),totusi transmit nealterate mesajul si sentimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt mare expert in sunete (dar vad ca-i puiu p-aci si poaate ne zice el) dar niciodata nu mi s-a parut ca system of a down suna aiurea. o sa fiu putin mai atent cand ii ascult.

in ceea ce priveste controversata tema a versurilor, system e o trupa care m-a atras initial prin sunet si abia dupa ce am reusit sa-i diger complet am cautat sa le inteleg mai bine versurile. cautati pe net oameni buni si o sa aflati destule. trebuie doar sa aveti vointa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×