Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Cum as putea face cunoscuta o descoperire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am spus ca este" greu" de crezut ,nu ca este ..imposibil.

dar daca ti neaparat ,incearca la ..OSIM..

daca nu sti ce e ,cauta pe net.

Multumesc de idee...am intrat si am vazut cam despre ce e vorba...pare interesant...conteaza ca am vazut un cuvant important "invetii" :cry: sper sa iasa ceva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sper sa iasa ceva :)

ti'am mai spus ca tatal tau e ..impresionant 8) nu gasesc alt cuvant acum :)

Si,daca pot sa te ajut,te ajut :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sper sa iasa ceva 8)

ti'am mai spus ca tatal tau e ..impresionant :lol2: nu gasesc alt cuvant acum :)

Si,daca pot sa te ajut,te ajut :P

Multumesc Andradadadada :P :P Deja s'a pus tati pe cercetat OSIM'ul ala...doar ca cica este vorba de inventii si nu despre descoperiri...deci...lucruri practice...nu teoretice....el face fizica teoretica :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OSIM nu e bun :crazy: sper ca o sa reuseasca in cele din urma...ar vrea el sa posteze aici articolul dar nu stim daca merita...are cineva rabdare sa citeasca si sa si studieze atatea randuri pe care sa le si inteleaga? E vorba despre precesia pamantului...Are legatura cu fizica si astronomia...ambele...am tot cautat pe forum o tema sau un subiect care sa aiba legatura cu astea doua dar nu am gasit :doh: exista? Daca da o sa ii spun sa posteze acolo articolul...so...help me pls...macar sa gasesc pe cineva interesat de subiectul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu-l sustineti sa-si publice lucrarile ?

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O brevetezi, dom'le. Te duci si iti cumperi brevet si cine o vrea sa foloseasca descoperirea se duce si cumpara o licenta. End of story.

Editat de heidy2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci...nu e nimic practic :jester: e teorie...cerceteaza in fizica teoretica....si a facut o mare descoperire....dar cred ca topicul ar trebui mutat la stiinta.... :P

 

are articolul cu acea descoperire tradus in engleza...a fost dus la notar...deci el exista...aprobat ca fiind original si...numai bun de pus in aplicare...dar...cine sa il bage in seama? ca nu e nimeni intre oamenii de sus foarte "open minded"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca vrei sa faci cunoscuta descoperirea tatalui tau ai putea sa te duci la un post de televiziune.Sau mai simpu suni si vin ei la tine.De aici totul tine de cat de buna este aceasta descoperire.

Bafta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.)

toate bune si frumoase... insa si OZN'urile exista!

 

2).

deci...nu e nimic practic :P e teorie...cerceteaza in fizica teoretica...

iar mai jos zici:

...numai bun de pus in aplicare...

io nu integ.... ori e ori nu e ceva palpabil... 1+1 =2 ... 3-1 = 2 ... 4/2 = 2 ... 2* 1 = 2 ... intelegi... adica aplicam matematica aia de acolo sa obtine ceva ? Adica la ce foloseste rezultatul teoriilor lui !? Practic ?

- Descoperim cutremurul cu 3 zile inainte,

- Generam gravitatie artificiala,

- Ne deplasam in spatiu prin curbarea lui folosind ecuatiile respective ?

daca nu exista un rezultat al teoriei la ce bun !?

 

Einstein nu lasat ecuatiile/teoria fara sa si demonstreze ca spatiul e curb datorita gravitatiei, ca E=mc^2 etc...

 

Cumpara un domeniu, fa un site, pune teoria acolo... promoveaza'l... si asteapta !:yahoo:

 

------------------------------------------------------------

Acuma sincer sa fiu, m'ai facut curios... chiar! Macar un detaliu :flowers: si mie !?

------------------------------------------------------------

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×