Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Cum as putea face cunoscuta o descoperire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tatal meu cerceteaza in fizica de 25 de ani si a facut niste descoperiri impresionante, pe care le'a si demonstrat bineinteles prin articole...eu nu ma pricep la fizica...sau la ce anume a descoperit el, dar stiu ca are legatura cu precesia pamantului...doar ca nimeni nu il baga in seama...cine ar baga in seama un amarat de impiegat de miscare la CFR, licentiat la o facultate de matematica care vorbeste despre fizica?....lucrurile se combina greu dar exista si nu stiu cum as putea sa il ajut...sa il fac macar sa fie ascultat..persoanele in domeniu, cu care a luat legatura, au ramas mute in fata teoriilor lui...nu l'au contrazis dar nici nu i'au acceptat ideile...el spune ca omenirea se teme sa accepte asa ceva fiindca ar fi o revolutie in lumea fizicii si automat in lume....il contrazice pe newton...in fine..va rog..daca stiti pe cineva care se ocupa de noile idei in orice domeniu va rog sa imi dati de stire :spiteful: multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ... sa publice ce a cercetat ... cel mai simplu. doar nu crezi ca cercetatorii stau pe roportal :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de unde sti ca teoriile lui sint ..valabile ..?

Sa al ..contrazica pe Newton ,cam greu de crezut.. :P

sau ma rog...ca ai demonteze ,postulatele.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cica se pot patenta descoperiri, inventii, teorii dar inainte vor fi verificate daca sunt valabile, real demonstrabile sau daca a mai fost vreunul care a facut deja valuri in directia pe care tatal tau merge.

PS: imi place cuvantul asta: impiegat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cica se pot patenta descoperiri, inventii, teorii dar inainte vor fi verificate daca sunt valabile, real demonstrabile sau daca a mai fost vreunul care a facut deja valuri in directia pe care tatal tau merge.

PS: imi place cuvantul asta: impiegat.

mie nu :cry: impiegat e un cuvant ciudat....mai bine suna impiedicat :lol: oricum...in legatura cu descoperirile lui sunt cu siguranta originale....el discuta deja pe un forum cu oameni de stiinta dar ma interesa daca exista un loc, o revista, o emisiune...ceva..care sa "lanseze" sa zic asa, noile idei...fiindca merita...

 

Si de unde sti ca teoriile lui sint ..valabile ..?

Sa al ..contrazica pe Newton ,cam greu de crezut.. :)

sau ma rog...ca ai demonteze ,postulatele.. :)

Asa spune marea majoritate cand aude ca il contrazice pe Newton :(...lumea uita ca marile descoperiri au fost mereu mai mari decat vechile descoperiri care si ele pareau ceva inimaginabil la inceput...

 

pai ... sa publice ce a cercetat ... cel mai simplu. doar nu crezi ca cercetatorii stau pe roportal 8)

Dar asta e problema ca nu cunoastem reviste care sa publice asa ceva...de 2 ani publica intr'o revista de fizica pentru elevi, dar sa fim seriosi...cine l'ar remarca acolo? :( si nu fi chiar asa sigura ca cercetatorii nu stau pe roportal :D cine stie ce genii se ascund printre noi ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am spus ca este" greu" de crezut ,nu ca este ..imposibil.

dar daca ti neaparat ,incearca la ..OSIM..

daca nu sti ce e ,cauta pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×