Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Idolul femeilor

Evaluează acest topic

cum il visezi?  

45 membri au votat

  1. 1. ce fel de barbat iti da ochii peste cap?

    • cu muschii vizibili prin tricoul lui mulat
      6
    • obisnuit, fara muschi, dar bine facut
      36
    • de-a dreptul slabanog
      1
    • gras si cu burta
      2
  2. 2. in ceea ce priveste ....

    • un pic de chelie si cu mustata
      2
    • cu mustata dar nu chel
      0
    • fara mustata si cu cheliuta
      2
    • fara mustata si cu par ca toti oamenii
      26
    • cu cioc si chel
      3
    • fara cioc si chel
      0
    • cu cioc si cu par lung
      4
    • cu cioc si par scurt
      8
  3. 3. Ce fel de imbracaminte?

    • Elegant, stilul business (sau, sa zicem, clasic elegant)
      5
    • Casual, dar cu o nota de eleganta
      27
    • Casual
      8
    • Sport (adica trening, sapca, pantofi sport)
      1
    • Trendy (cool)
      2
    • Mulat dupa un anumit gen de muzica
      2


Postări Recomandate

aceasta este imaginea celui pe care-l doresc, ca de obicei, nu ma pot incadra in optiunile gandite de altii

Topicul asta ASA am vrut eu sa fie, superficial, mai sunt si altele despre cat de spiritual ar trebui sa fie el, despre cat de mult ar trebui sa ne iubeasca, etc! Iar criteriile ar fi trebuit sa fie mai multe, dar chestionarul nu permite decat trei intrebari. Dar n-am pretentia sa te satisfaca explicatia, am dat-o numai ca sa fie si alte persoane edificate.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar n-am pretentia sa te satisfaca explicatia

 

de obicei nu explicatiile ne satisfac ci faptele in sine :crazy:

 

 

asa ca il astept cumintica pe printul cu glas bland si ferm :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pur si simplu as vrea sa pot comunica orice cu el,

 

pai asta poti cu oricine daca asta vrei ... :flowers: ...e de ajuns sa fii foarte atenta la interlocutorul tau pana il intelegi apoi ... cale libera la orice

 

oamenii nu se ascund de discutii ci de atitudini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la cum ne-ar placea sa fie el FIZIC am sa mai spun si eu cate ceva.

 

Am sesizat ca de multe ori plac barbatii urati. Sigur, sunt spirituali, devreme acasa, inteligenti si protectori. Dar! Vorbesc de uratii placuti. Prin ce se fac ei placuti. Sigur c aprin atitudine. Si cum frumusetea e chestie d eperceptie - deci de stare a observatorului - dar si de starea observatului (adica trairile si atitudinea celui din fata) rezulta ca frumusetea e mai complicata. Adica acummsunt zana si dupa o cearta sunt o zana cu 100 de ani in plus. Deci barbatul frumos, in sensul mai larg al cuvantului, este cel care isi infrumuseteaza trasaturile prin atitudine relaxata si intelegere. Astfel, ajungem sa iubim (sau sa avem fantezii) cu tipi cu 10cm mai putin ca noi, mai cheliosi ori mai gusati, mai varstnici ori cu un handicap. Perceptia frumusetii tine de starea naostra interioara si de starea celuilalt. Nu el poti separa. Fizicul asta este si el vehiculul spiritului si poarta marca lui. N-avem ce face. D-aia tot la "sa inteleaga, sa comunice, sa fie bun si inteligent" ajungem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
D-aia tot la "sa inteleaga, sa comunice, sa fie bun si inteligent" ajungem.

Asa e. Mi s-a intamplat sa ma atraga un barbat carunt, cu mustata groasa si cu 20 de ani mai in varsta, dar deosebit de fermecator, n-am mai intalnit pe nimeni care sa invarteasca vorbele ca el, care sa stie cum sa o faca pe o femeie sa se simta speciala..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am intalnit cel mai pipernicit barbat, cel mai batran (poate nu era, dar asa arata), cu nasul cel mai borcanat, cu pungile cele mai lasate, cu cele mai adanci riduri - de fapt erau riduri sau cazute creponata toata pielea?! - cu chelia cea mai putin interesanta , dar uluitor de fermecator. Mai, nu-mi venea sa cred ce emana omul ala. Stii ce avea special? bun simt si politete prestante... Ceva cu totul deosebit. Si stii ce nevasta si-a tras? Cu 30 si ceva de ani mai tanara decat el. Meserie! N-avea bani cine stie ce, sa nu crezi ca d-aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×